
Gorące tematy
- 13 grudnia 2020
- wyświetleń: 4848
Protest samorządów był niebezpieczny dla mieszkańców?
Pierwszego dnia grudnia odbył się symboliczny protest samorządowców przeciwko polityce rządu ws. unijnego budżetu. W wielu miastach, m.in. w Krakowie, Gdańsku czy Bielsku-Białej na godzinę włodarze wyłączyli oświetlenie wybranych obiektów i ulic. Nie wszyscy akceptują tego rodzaju manifestacje.

1 grudnia - jak podkreśla bielski radny Konrad Łoś - decyzją prezydenta Bielska-Białej wyłączono czasowo oświetlenie niektórych placów, ulic oraz elewacji wybranych budynków w mieście w ramach antyrządowego protestu. O sprawie pisaliśmy tutaj. Symbolicznie zostało wyłączone oświetlenie elewacji Ratusza, Willi Sixta, Teatru Polskiego, Galerii Bielskiej BWA oraz oświetlenie na placach - Ratuszowym i Chrobrego oraz na Rynku wraz z przyległymi ulicami. O samym proteście pisaliśmy tutaj.
- O ile podpisywanie się samorządowców pod apelami kierowanymi do rządu i innych instytucji mieści się w granicach dyskursu prowadzonego w sferze publicznej, o tyle ograniczenie usług w sferze komunalnej jako godzące w interesy mieszkańców nie znajduje mojej akceptacji - stwierdził przedstawiciel bielszczan.
Jak zaznaczył, wyłączenie oświetlenia niektórych ulic i placów po zapadnięciu zmroku zawsze jest dotkliwe dla mieszkańców i może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. - Twierdzenie, że wybrano te miejsca, w których brak oświetlenia jest w mniejszym stopniu odczuwalny dla mieszkańców może być odczytane jako ponury żart ze strony władz miasta - stwierdził radny Łoś.
I jednocześnie skierował do włodarzy pytanie, m.in. "dlaczego prezydent zdecydował się wykorzystać majątek gminy Bielsko-Biała (oświetlenie uliczne) do protestu politycznego, zważywszy, że obowiązkiem prezydenta miast jest zabezpieczać potrzeby mieszkańców?".
W tej sprawie władze Bielska-Białej póki co nie odpowiedziały. Do tematu będziemy wracać.
ZOBACZ TAKŻE

Pracownicy spółki Adler Polska doszli do porozumienia z pracodawcą

Komunikat PKW w sprawie nieprawdziwych informacji dotyczących wyborów prezydenckich

Wybory tuż-tuż - o czym pamiętać, by nie złamać prawa?

[FOTO] Adrian Zandberg w Bielsku-Białej. Kandydat partii Razem spotkał się z mieszkańcami

Gorący temat[FOTO] Sławomir Mentzen w Bielsku-Białej. Na placu Wojska Polskiego zgromadziły się tłumy

Schronienie znajdzie 7 procent bielszczan
Komentarze
UWAGA - do 18 maja do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.