Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 17 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 10683

Uber Eats dotarł do Bielska-Białej. Które restauracje dołączyły?

Uber Eats kontynuuje rozwój na Śląsku, rozszerzając dostępność swojej usługi z 7 do 11 miast. Już od poniedziałku, 18 maja także mieszkańcy Bielska-Białej mają możliwość zamawiania ulubionych posiłków z dowozem! Przed pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w naszym mieście jest możliwość darmowej dostawy z McDonald's. Liczba nowo dodanych restauracji z naszego regionu wynosi ponad 40. Które restauracje w Bielsku dołączyły do usługi?

uber eats
fot. materiały prasowe


W Bielsku-Białej jedzenie dowożone jest już z restauracji: McDonald's przy ul. Partyzantów, Box Burger, Pizzeria La Burrata, El Turco Kebab, Pyszne Bistro, Pizzeria Jedynka, Chinkalnia, Nazar Kebab - Plac Wojska Polskiego, Restauracja Gallo Nero, Restauracja Gruzińska Lunita, Restauracja Victoria, Silver Dragon, Jedwabny Szlak, Kebabisko, Pizzeria Demonios.

Wśród oferowanych menu użytkownicy znajdą klasyczne, regionalne propozycje oraz specjały kuchni świata. Nowi użytkownicy aplikacji mogą skorzystać również ze specjalnej promocji oraz darmowej, bezkontaktowej dostawy z McDonald’s przez pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w regionie. W celu wypróbowania specjalnej oferty w całym województwie należy pobrać i zainstalować aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Następnie, po jej uruchomieniu, w zakładce „promocje” użytkownicy korzystający z niej po raz pierwszy mogą wpisać kod promocyjny "zjedz". Umożliwi on nieograniczoną ilość darmowych dostaw z restauracji McDonalds do dnia 7 czerwca. Ostatnim krokiem jest wybranie ulubionej pozycji z menu i złożenie zamówienia.

Rozszerzenie działalności Uber Eats na polskim rynku gastronomicznym stanowi szansę dla restauratorów, którzy w wyjątkowym czasie pandemii nie tylko zyskują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale także dostęp do większej liczby konsumentów. Mieszkańcy zaś mogą zamówić swoje ulubione dania z lokalnych restauracji za pośrednictwem platformy Uber Eats - wszystkie na wyciągnięcie ręki i z bezkontaktową dostawą. Firma proponuje również zwrot wydatków na środki ochrony osobistej, a także rekompensatę finansową dla partnerów realizujących dostawy w przypadku zdiagnozowania u nich COVID-19.

Od początku trwania epidemii firma wprowadziła szereg inicjatyw mających na celu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw oraz wsparcie zarówno lokalnych biznesów restauracyjnych, jak i dostawców i klientów. Dzięki usłudze Uber Eats restauratorzy na Śląsku zyskują dodatkowe możliwości prowadzenia swojej działalności w tym trudnym czasie oraz dostęp do większej liczby klientów w swoim mieście.

Pakiet narzędzi przygotowany przez Uber Eats obejmuje m.in. możliwość rozliczania płatności dziennie zamiast tygodniowo, przyśpieszenie procesu dołączenia restauracji do platformy Uber Eats, wprowadzenie opcji „Pick Up” - możliwości odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowej prowizji, dostawę bezkontaktową, która pozwala kurierom na pozostawianie zamówienia pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa. Stała komunikacja z użytkownikami aplikacji, zawierająca informacje o wytycznych organów ds. zdrowia publicznego, zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny oraz działań firmy związanych z pandemią koronawirusa.

uber eats
fot. materiały prasowe


Czym jest Uber Eats? To intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na Google Play, App Store, oraz za pośrednictwem ubereats.com. Łączy ona użytkowników z restauracjami oraz dostawcami - partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne, w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Jeszcze w kwietniu minionego roku aplikacja Uber Eats witała się z mieszkańcami Katowic, by po nieco ponad roku dotrzeć do przeszło 3 mln mieszkańców województwa śląskiego. Liczba nowo dodanych restauracji z naszego regionu wynosi ponad 40 lokali, a pełna lista lokali współpracujących z aplikacją na Śląsku obejmuje przeszło 300 knajp. W okresie od stycznia do kwietnia tego roku liczba restauracji współpracujących z aplikacją wzrosła o 188 procent, przewyższając nawet wzrosty w pozostałych krajach Europy, które w tym samym okresie zwiększyły liczbę nowych restauracji o 67 procent. W trudnym czasie pandemii Uber Eats dokłada starań, by wesprzeć lokalnych restauratorów w całej Polsce. W tym tygodniu do systemu dołączą dwa kolejne miasta - Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski.

Polacy prędko docenili Uber Eats. Odkąd firma zawitała nad Wisłą ponad 3 lata temu, do oferty aplikacji dołączyło 29 miast, zaczynając od Warszawy. Dzisiaj, oprócz stolicy są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce, Radom, Olsztyn, Częstochowa, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Tychy oraz Bielsko-Biała. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie. Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 6000 miast, w 45 krajach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.