Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 26 marca 2020
  • 29 marca 2020
  • wyświetleń: 8942

"Restart BB 2020" - rusza pomoc dla przedsiębiorców

"Restart BB 2020" - tak nazywa się pakiet pomocowy dla firm, który ogłosił dzisiaj Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Polega on na zmniejszeniu czynszu za miejskie lokale użytkowe do 1 złotego netto oraz przeznaczeniu pół miliarda złotych w miejskim budżecie na inwestycje.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach należących do miasta Bielsko-Biała będą mogli ubiegać się o zmniejszenie stawki miesięcznego czynszu do 1 złotego netto, w okresie od kwietnia do czerwca. Wystarczy wykazać, że uzyskany w danym miesiącu przychód zmniejszył się do analogicznego okresu roku poprzedniego o więcej niż 30%. Urząd Miejski zachowa też wprowadzoną wcześniej zasadę 60-dniowego terminu płatności.

Ponadto w budżecie miejskim na ten rok zostanie przeznaczone pół miliarda złotych na inwestycje. Ma to być kołem zamachowym dla lokalnej gospodarki, które da możliwość zatrudnienia miejscowym firmom, a tym samym zapewniając pracę wielu bielszczanom.

- To pomoc skierowana do Was bezpośrednio z samorządu i mam nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom dacie radę przetrwać, a w przyszłości - ponownie rozwinąć skrzydła - napisał prezydent Jarosław Klimaszewski na swoim Facebooku.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.