Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 30 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3912

Pociąg osobowy wyhamował przed mężczyzną, który leżał na torowisku

W środę około godziny 17.00 służby ratownicze interweniowały na terenie stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice Południowe.

potrącenie
fot. Bartek / Bielskie Drogi


Zgłoszenie o "potrąceniu osoby przez pociąg" wpłynęło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej o godzinie 16:57. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż z boku torowiska (peron 1 tor 1) leży mężczyzna, a w odległości ok. 300 metrów od człowieka stoi pociąg.

Pomocy medycznej osobie poszkodowanej na miejscu zdarzenia udzielił zastęp ratownictwa medycznego. Mężczyzna był przytomny. Ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy stwierdzili konieczność dalszej hospitalizacji - poszkodowany zabrany do szpitala.

Ruch pociągów był wstrzymany. Pociągiem relacji Racibórz - Bielsko-Biała podróżowało około 30 osób, którym podstawiono pociąg zastępczy - żadna osoba podróżująca pociągiem nie doznała obrażeń.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży PSP, zastęp OSP Lipowiec, a także policja i pogotowie ratunkowe. Działania zakończono przed godziną 18.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.