Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2345

Szpital Wojewódzki podsumował 2019 rok. Rekordowe inwestycje

Pod względem inwestycji rok 2019 był dla Szpitala Wojewódzkiego rekordowy. W sumie wydano ponad 18 mln złotych, z czego na prace modernizacyjne i budowlane ponad 1 mln złotych. Za około 17 mln złotych kupiono nową aparaturę medyczną - Wartość inwestycji w bieżącym roku jest najwyższa od momentu rozpoczęcia działalności placówki - wyjaśnił Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektor ds. administracyjno-technicznych placówki.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Dyrektor podkreślił, że wykonanie rekordowych pod względem finansowym przedsięwzięć związane było z realizacją projektu pod nazwą: "Zdrowy Śląsk! Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej poprzez doposażenie i wymianę sprzętu." Program dofinansowano z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

- Kupiliśmy sprzęt i aparaturę medyczną za ponad 12,5 mln złotych. Dodatkowo z dotacji budżetu Województwa Śląskiego pozyskaliśmy drogie aparaty diagnostyczne m.in. RTG i USG za 1,1 mln złotych oraz wart prawie 1 milion złotych zestaw do litotrypsji - dodał Łukasz Matlakiewicz.

Znaczny udział w realizacji planów szpitala miały fundusze z zewnątrz. W sumie placówka pozyskała prawie 16 mln złotych, z czego 11,4 mln to dotacje unijne. Województwo Śląskiego podarowało 4,4 mln złotych. - Z własnych środków wydaliśmy 2 mln złotych - powiedział dyrektor Matlakiewicz.

Doposażony m.in. w aparaty USG, EKG oraz KTG, a także pięć łóżek porodowych został Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Na Oddziale Noworodkowym zamontowano m.in. inkubator otwarty z modułem resuscytacyjnym oraz kardiomonitor dla noworodków. Oddział Patologii Noworodka zaopatrzono m.in. w najnowocześniejszy system monitorujący parametry najmłodszych oraz najwyższej klasy respiratory, inkubatory, a także pompy infuzyjne.

System wysiłkowy z bieżnią, a także kardiomonitor i m.in. aparat EKG kupiono dla Oddziału Kardiologicznego. Z wiertarki do zabiegów mikrochirurgii ręki i stopy, a także m.in. aparatu RTG mogą korzystać specjaliści pracujący na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym.

Dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej kupiono za ponad 5,4 mln rezonans magnetyczny 1,5T. Sprzęt zastąpił mocno wyeksploatowany, ponad 10-letni aparat, który rocznie wykonywał ponad 7200 badań. - To produkt General Electric, jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów. Jesteśmy pierwszą placówką w Polsce, która zainstalowała to urządzenie - podkreślił dyrektor Matlakiewicz.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.