Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 11 grudnia 2019
  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 14859

Ksiądz Szydło złoży prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego

Ksiądz Tymoteusz Szydło, prywatnie syn byłej premier Beaty Szydło, złoży w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego.

szydło
Ks. Tymoteusz Szydło i była premier Beata Szydło · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Ksiądz Tymoteusz Szydło poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem oświadczenia przesłanego przez jego pełnomocnika do Katolickiej Agencji Informacyjnej.

- W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem - tłumaczy w oświadczeniu ks. Tymoteusz Szydło.

W swojej wypowiedzi ksiądz tłumaczy, że po decyzji o przejściu na urlop, media uniemożliwiły mu refleksję. - Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama - napisał Tymoteusz Szydło.

szydło
Ks. Tymoteusz Szydło · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


- Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia. Jednocześnie oświadczam, że to moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie. Nie zamierzam więcej zabierać głosu i bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji - poinformował ks. Tymotesz Szydło.

Syn byłej premier został wyświęcony w maju 2017 roku w katedrze w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.