Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 18 listopada 2019
  • wyświetleń: 4056

Świąteczny klimat na placach i ulicach za ponad milion złotych

W tym roku gmina Bielsko-Biała przeznaczy niemałe pieniądze, aby mieszkańcy i turyści mogli podziwiać świąteczną odsłonę miasta. Około milion złotych będzie kosztowało wykonanie świetlnej dekoracji świątecznej ulic i placów Bielska-Białej. Do tego trzeba doliczyć kwotę montażu choinki na placu Chrobrego, a także wykonanie profesjonalnej iluminacji w trakcie "Świąt na Starówce".

Święta na Starówce - 14.12.2018
Święta na Starówce - 14.12.2018 · fot. bielsko.info


Tradycyjnie w listopadzie Urząd Miejski w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na wykonanie świetlnej dekoracji świątecznej ulic i placów Bielska-Białej. W tym roku gmina zabezpieczyła na ten cel milion złotych.

Przetarg tradycyjnie podzielono na prawie 30 części - każda z części dotyczyła wykonania dekoracji na określonej ulicy lub placu. W postępowaniu przetargowym wzięły udział trzy firmy: MK Ilumination Polska, Odeon i Adal. Każda z nich zostanie zaangażowana w wykonanie świetlnej dekoracji Bielska-Białej.

Łącznie wyłonione w przetargu oferty opiewają na blisko 900 tys. złotych. Należy wspomnieć, że w postępowaniu unieważniono jego najdroższą część - wykonanie dekoracji świetlnej Rynku, którą urzędnicy wycenili na 224 tys. złotych.

- Wyłączyliśmy tę część zamówienia ze względu na wysokie koszty, jednak proszę się nie obawiać, Rynek będzie świątecznie udekorowany. Mamy trochę własnych dekoracji, część zostanie dokupionych - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dodatkowo 55 tys. złotych będzie kosztowało gminę wykonanie usługi obejmującej transport z magazynu, montaż, serwisowanie, demontaż oraz transport do magazynu elementów świątecznej dekoracji placów i ulic Bielska-Białej, stanowiących własność gminy Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.