Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 16 listopada 2019
  • 18 listopada 2019
  • wyświetleń: 5584

Nowy klub w Radzie Miejskiej. Dezercja dwóch radnych PiS-u

Radni klubów Platformy Obywatelskiej i Wyborców Jacka Krywulta, a także dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości i jeden radny niezrzeszony, utworzyli nowy klub Rady Miejskiej, który przyjął nazwę "Wspólnie dla Bielska-Białej".

rada miejska
Nowy klub w Radzie Miejskiej. Do PO dołączyło trzech radnych PiS · fot. UM Bielsko-Biała


Maksymilian Pryga i Bronisław Szafarczyk to radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy dołączyli do nowo utworzonego klubu w Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej. Do kolegów z Platformy Obywatelskiej i komitetu Wyborców Jacka Krywulta dołączył także Roman Matyja, który kilka miesięcy temu opuścił klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Uważamy, że polityka nie powinna dochodzić do głosu w samorządzie. Tutaj powinno działać się ponad wszelkimi podziałami. Dlatego w nowym klubie znaleźli związani z Platformą Obywatelską, Prawem i Sprawiedliwością oraz Klubem Wyborców Jacka Krywulta - informuje radny Karol Markowski, który został szefem nowego klubu.

Nowo powstały klub jest obecnie największym klubem w Radzie Miejskiej. Liczy 14 radnych i ma większość. - Nie zamykamy się na nowych członków. Każdy radny, który będzie chciał zasilić nasze szeregi, zostanie przyjęty z otwartymi ramionami - dodaje przewodniczący klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej".

Nowy klub całkowicie zmienia arytmetykę Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. "Wspólnie dla Bielska-Białej" mają większość i do przegłosowywania ustaw nie potrzebują koalicjanta, jakim teraz dla Platformy Obywatelskiej i komitetu Wyborców Jacka Krywulta są Niezależni.BB.

- Zarząd Stowarzyszenia Niezależni.BB omówił sytuację w Radzie Miejskiej. Informujemy, że nie bierzemy udziału w inicjatywie tworzenia nowego klubu radnych, skupiając się na realizacji naszego programu ze szczególnym uwzględnieniem porozumienia programowego zawartego przez nas z Prezydentem Jarosławem Klimaszewskim - poinformował zarząd stowarzyszenia Niezależni.BB.

Jak udało nam się ustalić na razie nie są planowane zmiany na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej. Obrady ma dalej prowadzić Janusz Okrzesik.

Oświadczenie klubu Wspólnie dla Bielska-Białej

oświadczenie

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.