Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 13 listopada 2019
  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 4482

Kaplica zamkowa może odzyskać swój dawny blask

Trwa głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 30 listopada. Wśród projektów o zasięgu wojewódzkim jest "Konserwacja kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej".

zamek
Zamek Książąt Sułkowskich i kaplica pw. św. Anny · fot. bielsko.info


Konserwacja wnętrza kaplicy - miejsca pochówku przedstawicieli książęcego rodu Sułkowskich - jest konieczna ze względu na degradację techniczną, gdyż od wielu dekad jest nieużytkowana z powodu złego stanu zachowania.

Przywrócenie jej dawnej świetności pozwoli powiększyć i uatrakcyjnić ofertę Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, szczególnie dla turystyki kulturowej oraz edukacji historycznej. Odnowiona kaplica, w której będą mogły odbywać się wydarzenia religijne, projekty wystawiennicze, koncerty, prelekcje, czy też wydarzenia rekonstrukcyjne, będzie mogła zaspokoić wciąż rosnące potrzeby kulturalne mieszkańców miasta, regionu, a tym samym województwa.

Kaplica zamkowa badana georadarem
Wnętrze kaplicy zamkowej badane georadarem · fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej


Znacząco zwiększy atrakcyjność przestrzeni tkanki miejskiej, wzbogaci szlak turystyczny województwa śląskiego stając się miejscem spotkań. Będzie miejscem gdzie pokazujemy i opowiadamy historię, uczymy jak odkrywać własne korzenie.

Koszt renowacji kaplicy wyceniono na kwotę 964 tys. złotych.

Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie www.ebo.slaskie.pl. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Każdy mieszkaniec głosuje raz, do dyspozycji mając 1 punkt na zadania z puli wojewódzkiej i 3 punkty na zadania z pul podregionalnych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.