Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 7 listopada 2019
  • 11 listopada 2019
  • wyświetleń: 9897

Plac wyłączony z ruchu. Lada dzień rozpocznie się montaż lodowiska

Część placu Wojska Polskiego została wyłączona z ruchu. Lada dzień rozpocznie się montaż lodowiska, które ma działać w tym miejscu od 6 grudnia.

plac Wojska Polskiego
Plac wyłączony z ruchu. Lada dzień rozpocznie się montaż lodowiska · fot. bielsko.info


Rozpoczęły się przygotowania do montażu lodowiska na placu Wojska Polskiego. Instalacja powstanie na wschodniej części placu. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wyłączył z możliwości parkowania kilkadziesiąt miejsc postojowych.

Faktyczny montaż lodowiska rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na początku trzeba będzie wypoziomować teren i przygotować niezbędne do przedsięwzięcia media: prąd i wodę.

Na placu Wojska Polskiego stanie lodowisko, które dotychczas działało przy hali sportowej "Victoria" na osiedlu Kopernika. Lodowisko ma zostać uruchomione w dniu 6 grudnia.

plac Wojska Polskiego
Plac wyłączony z ruchu. Lada dzień rozpocznie się montaż lodowiska · fot. bielsko.info


Decyzją prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego, ślizgawka będzie bezpłatna. Warto podkreślić, że obiekt nie będzie posiadał wypożyczalni łyżew, ani zaplecza technicznego, które w sezonie zimowym działa przy lodowisku "Orlik" w parku Słowackiego.

Pracownicy Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą dbali o to, aby jednorazowo na ślizgawce przebywała określona ilość łyżwiarzy.

Montaż lodowiska zbiegł się z remontem szaletu miejskiego na placu Wojska Polskiego. - Toaleta została wyłączona z użytku przez sanepid. Remontujemy ją, żeby z powrotem uzyskała akceptację, stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zależy nam, żeby toaleta działała w czasie, gdy funkcjonować będzie ślizgawka - tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

plac Wojska Polskiego, szalet, toaleta
fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.