bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 5306

[FOTO] Rekonstruktorzy przyszli do przedszkola z granatami i karabinami

Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy przeprowadzili pokaz historyczny dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Bielsku-Białej, w trakcie którego zaprezentowano maluchom broń z okresu II wojny światowej.

Zajęcia w Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej · fot. GRH Beskidy


Zajęcia z przedszkolakami odbyły się 22 października. - Opowiedzieliśmy o polskich żołnierzach w oddziałach leśnych oraz pokazaliśmy przykładowe uzbrojenie i umundurowanie, jakim dysponowali. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie, co nas niezmiernie ucieszyło. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie - poinformowała na swojej stronie na Facebooku GRH Beskidy. Dołączono kilka fotografii, na których rekonstruktorzy prezentują broń. Jedno ze zdjęć przedstawia dziecko trzymające w rękach dwa granaty.

Zdjęcia szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- O, widzisz, to jest granat. Kiedy wybucha to te metalowe części lecą z ogromną prędkością i siłą, wbijają się w ciało człowieka, rozrywają je, miażdżą kości. Urywają rączki, zamieniają twarz w krwawą miazgę" - tak powinien mówić do kilkuletniego dziecka ten mężczyzna prezentując mu śmiercionośny przedmiot - czytamy na stronie ośrodka.

Zajęcia z rekonstruktorami w ostrych słowach podsumował były wojskowy, pułkownik Adam Mazguła, znany z ostrej krytyki rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Rodzice, zabierzcie dzieci z tego przedszkola! Co za skrajny przypadek podlizywania się władzy kosztem wychowania malutkich dzieci?! Relacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy nie dotyczy ludzi dorosłych, nie dotyczy też miłośników historii w szkole średniej i tej która myśli o swojej przyszłości w wojskowym mundurze. To pokaz narzędzi śmierci dla 4/5-letnich dzieci!Dzieci w tym wieku uczą się rozróżniać dobro od zła, rozumienia słów podstawowych i rozpoznawania uczuć. Tymczasem ludzie w historycznych mundurach tłumaczą, na czym polega różnica w zabijaniu granatem, kulą karabinową lub z granatnika, serią z karabinu czy odłamkiem. Czy sądzicie, że dziecko w ogóle jest w stanie zrozumieć waszą dziejową sprawiedliwość motywującą zabijanie? - pyta były wojskowy.

Do sprawy wrócimy po otrzymaniu komentarza dyrektor placówki i rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.