Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 23 lipca 2019
  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 5967

Problemy pasażerów komunikacji miejskiej podczas upałów

Radny Tomasz Wawak zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją w sprawie funkcjonowania komunikacji autobusowej w okresie letnim. Członek klubu Niezależni.BB wymienił kilka problemów, z którymi borykają się pasażerowie podczas upałów.

ITS, MZK, autobus, 3 maja, sygnalizacja, korki
fot. bielsko.info


- Korzystający z autobusów MZK poinformowali mnie o niedogodnościach związanych z podróżowaniem transportem miejskim podczas upałów. Jednym z problemów jest kierowanie nieklimatyzowanych autobusów na długie i oblegane przez pasażerów trasy, przy jednoczesnym wykorzystywaniu klimatyzowanych autobusów na krótkich i mniej popularnych kierunkach - poinformował Tomasz Wawak.

Jako przykład radny podał sytuację z 26 czerwca, gdy na linii nr 6 (25 przystanków) kursował autobus bez klimatyzacji. W tym samym czasie autobus linii nr 26 (5 przystanków) wiózł pasażerów w komfortowych, klimatyzowanych warunkach.

- Zaznaczam, że według relacji jednego z pasażerów, oba autobusy były krótkie, toteż nie zamienienia ich trasami nie można wytłumaczyć potrzebą zapewnienia dłuższego autobusu dla bardziej obleganej linii nr 6. Proszę o wprowadzenie lub skuteczniejsze egzekwowanie zasady kierowania autobusów do podróży w powiązaniu z aktualną pogodą, długością trasy i natężeniem ruchu pasażerskiego - zaznaczył radny.

W swojej interpelacji Tomasz Wawak poruszył także temat wiat przystankowych, które w upalne dni działają jak szklarnia.

- Zwracam się z zapytaniem o zasadność stosowania przezroczystego, przepuszczającego światło słoneczne materiału, z którego wykonana jest część wiat przystankowych. Czy podczas upałów taki materiał dodatkowo nie skupia światła słonecznego, podnosząc temperaturę na przystanku? Czy konstrukcja przystanku nie powinna zawierać otworów, umożliwiających lepszy przepływ powietrza. Zamknięty z trzech stron przystanek podczas upałów bardzo szybko się nagrzewa. W efekcie wiele osób często opuszcza przystanek, oczekując na autobus na zewnątrz - wyjaśnia radny.

Tomasz Wawak zwrócił także uwagę, na problem zgłaszany przez mieszkańców Hałcnowa, związany z kursowaniem autobusów linii nr 12, 13, 17, 31, 56. - Część godzin kursów na tych liniach jest wobec siebie zbliżonych. W rezultacie autobusy jeżdżą tzw. "chmarami", po czym następuje dłuższa przerwa. Pięć linii, których trasy częściowo się pokrywają, powinno umożliwiać mieszkańcom możliwie częstą podróż. Proszę o przeanalizowanie rozkładów tak, aby przerwy między poszczególnymi kursami były jak najmniejsze - kończy radny.

Prezydent ma 14 dni na odpowiedź na interpelację radnego.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.