Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 9 lipca 2019
  • 10 lipca 2019
  • wyświetleń: 9416

Prawie 400 milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

O ponad pół tysiąca w stosunku do 2017 r. wzrosła w województwie śląskim liczba milionerów. Najwięcej milionerów zamieszkuje okolice Bielska-Białej, Częstochowy oraz Katowic, co stanowi odpowiednio 12%, 11% oraz 9% wszystkich śląskich milionerów.

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Katowicach w Bielsku-Białej i powiecie bielskim w 2018 roku mieszało 388 milionerów. Rok wcześniej ten sam obszar zamieszkiwało 327 milionerów.

Milionerzy w woj. śląskim to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90% z łączną kwotą podatku należnego 1.260.964.198,00 zł.) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2%). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3%).

Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4% milionerów mieszkających w województwie śląskim.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.