Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 8 lipca 2019
  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 4769

Lodowisko na pl. Wojska Polskiego ma ożywić ulicę 11 Listopada

Miasto chce ożywić rejon Białej i ulicy 11 Listopada. Pomóc w tym może lodowisko na placu Wojska Polskiego. Być może ślizgawka będzie już działać od tegorocznej zimy.

plac Wojska Polskiego
plac Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Oddany niedawno do użytku parking na rogu ulic Legionów i Paderewskiego znacząco zwiększył ilość miejsc postojowych w centrum miasta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta, rozważana jest koncepcja wyprowadzenia ruchu z placu Wojska Polskiego. Na razie tylko na okres zimowy, bowiem właśnie o tej porze roku może tam powstać lodowisko.

- Jest taki pomysł, żeby w tym roku na próbę zorganizować na placu Wojska Polskiego lodowisko i zobaczyć, czy ta koncepcja się sprawdzi - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

plac Wojska Polskiego
plac Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Miasto rozważało także likwidację parkingu na placu Wolności, jednak ta koncepcja została zawieszona. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, na wyprowadzenie ruchu z placu Wolności nie chcą się zgodzić przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tym miejscu swoje biznesy.

Nie wiadomo jeszcze, czy na placu Wojska Polskiego stanie nowe lodowisko, czy będzie to ślizgawka przeniesiona z osiedla Kopernika.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.