bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5670

[ZDJĘCIA] Pięknieje kamienica na klimatycznej ulicy Podcienie

Do końca dobiega pierwszy etap remontu kamienicy przy ulicy Podcienie 9. W zabytkowym budynku mieści się Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej.

Reklama

Pięknieje kamienica na urokliwej ulicy - 12.12.2018 · fot. bielsko.info


Podcienie to jedna z najurokliwszych, ale i najbardziej zaniedbanych uliczek na bielskiej starówce. Przy prowadzącej od zamku na bielski Rynek ulicy mieści się Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej. Kilka tygodni temu rozpoczął się remont kamienicy, w której siedzibę ma biblioteka.

Inwestorem jest Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej. W pierwszym etapie robót, który ma zakończyć się jeszcze w tym roku roku, wykonano nową elewację od strony ulicy Podcienie, wymieniono stolarkę okienną, uzupełniono kamienne elementy przyziemia, a także zamontowano nowe elementy kute.

W przyszłym roku ma zostać wykonany remont kamienicy od strony podwórza. Koszt pierwszego etapu remontu wyniósł 164 tys. złotych.

podcienie
Zaniedbana ulica Podcienie · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.