bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 listopada 2018
  • 1 grudnia 2018
  • wyświetleń: 12686

W 2019 roku powstanie 139 miejsc parkingowych nieopodal pl. Wolności

Kończą się prace rozbiórkowe zabudowań u zbiegu ulic Paderewskiego i Legionów, gdzie w przyszłym roku powstanie nowy miejski parking. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę parkingu.

Reklama

Rozbiórka budynków przy ulicy Paderewskiego - 26.11.2018 · fot. bielsko.info


Budowa parkingu przy ul. Ignacego Jana Paderewskiego w Bielsku-Białej rozpocznie się na początku 2019 roku. Zamówienie obejmuje budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych i przeznaczonych do parkowania osób niepełnosprawnych. Łącznie powstanie 139 miejsc parkingowych (w tym 7 dla niepełnosprawnych).

Powstaną drogi manewrowe o szerokości 5 metrów. Wzdłuż dróg manewrowych przewidziano wykonanie szeregu miejsc postojowych, o orientacji prostopadłej do osi dróg (miejscowo równoległej). Zarówno miejsca postojowe jak i drogi manewrowe zostaną wykonane o nawierzchni bitumicznej.

Wjazd na parking będzie dostępny zarówno z ulicy Paderewskiego, jak i ulicy Legionów. Przy wjazdach powstaną terminale płatnicze. Przed szlabanami przy obu wjazdach zostaną wykonane miejsca dla osób niepełnoprawnych. Przy parkingu zostanie wykonany również chodnik z kostki brukowej o szerokości 2 metrów. Parking zostanie objęty monitoringiem wizyjnym.

pzt
Projekt zagospodarowania terenu · fot. MZD Bielsko-Biała


Powstanie również zielony zakątek. Zakłada się, że projektowana zieleń ma spełniać funkcje estetyczne i krajobrazowe. Przyjęto obsianie trawą powierzchni w pobliżu projektowanego parkingu, tj. przede wszystkim skarp i terenów znajdujących się w graniach działki 916/3. Przyjęto nasadzenie co najmniej 24 szt. drzew oraz co najmniej 37 szt. bylin wieloletnich. Zamontowanych zostanie także 8 ławek i kosze na śmieci.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 170 dni od od dnia zawarcia umowy na wybudowanie parkingu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.