bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 27 grudnia 2017
  • wyświetleń: 77852

[ZDJĘCIA, WIDEO] Czytelnik alarmuje: po Straconce grasuje niedźwiedź

We wtorek jeden z naszych czytelników stanął oko w oko z niedźwiedzicą i jej małymi. Sytuacja miała miejsce na granicy Straconki i Lipnika, nieopodal ulicy Księdza Brzóski. Jak sam przyznaje "uciekł przed śmiercią". Zwierzę wcześniej najprawdopodobniej rozszarpało sarnę.

Świeże ślady niedźwiedzia
fot. Czytelnik Adam


Adam wybrał się w drugi dzień świąt na spacer w rejon Straconki. Przy wejściu do lasu od strony ulicy Księdza Brzóski pomiędzy płotami leżała rozszarpana sarna. To nie zniechęciło spacerowicza i poszedł głębiej w las. Okazało się, że to nie był dobry pomysł.

Dokładne miejsce, w którym znaleziono rozszarpaną sarnę- Poczułem smród sierści jakiegoś zwierza. Obróciłem się. Wystawała tylko głowa na powierzchni skierowana w moja stronę. Popatrzyłem chwile zastygłem. I powoli szedłem dalej delikatnie. Oddaliłem się z dobre 20 m i obserwowałem. Wyszły dwa niedźwiadki na ścieżkę tak powoli, a za chwile ryk i mama wyleciała zza krzaków w moja stronę. Po lewej przepaść po prawej jar. Skoczyłem i biegłem. Trochę zjeżdżałem, trzy ostre stoki pokonałem. Pomiędzy takimi szerokimi drogami, gdzie auto możne wjechać. Uciekałem po skosie w dół. Spotkałem dwóch rowerzystów kazałem im zawracać. Nie chcieli uwierzyć ze tu są niedźwiedzie, ale jak mi się przyjrzeli to zrozumieli, że mowie prawdę. A ja biegłem na dól - relacjonuje nasz czytelnik,Sprawa została zgłoszona na policję i do nadleśnictwa. - Na razie nie mamy żadnych informacji od naszych służb o niedźwiedziach w tym rejonie. Nie raz już otrzymywaliśmy takie zgłoszenia, które później okazywały się nietrafione, niemniej będziemy trzymać rękę na pulsie - mówi nadleśniczy Hubert Kobarski z Nadleśnictwa Bielsko.

Przełom grudnia i stycznia to czas, gdy niedźwiedzie powinny smacznie spać. Jeśli się wybudzą ze snu zimowego, to o tej porze roku mogą mieć problem ze znalezieniem pożywienia.

Świeże ślady niedźwiedzia
fot. czytelnik Adam


O wybudzeniu się niedźwiedzia ze snu zimowego informowali też w poniedziałek pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego na swojej Facebookej stronie.

Loading...

ab, sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.