Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 12 grudnia 2017
  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 11643

Awans komendanta! Insp. Dariusz Matusiak jedzie do Warszawy

Ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej odwołany został insp. Dariusz Matusiak. Decyzja ta związana jest z procedurą przejścia dotychczasowego szefa bielskich stróżów prawa do Komendy Głównej Policji, gdzie niebawem będzie pełnił służbę. Obowiązki Komendanta Miejskiego Policji przejmie mł. insp. Krzysztof Gałuszka.

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - 13.12.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przez insp. Dariusza Matusiaka. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza bielskiego garnizonu oraz pracownicy cywilni.

Bielscy policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka, który decyzją Komendanta Głównego Policji od dnia 14 grudnia pełnić będzie obowiązki w Komendzie Głównej Policji. Jednocześnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przejął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka.

W uroczystej zbiórce wzięli udział zastępcy szefa bielskiego garnizonu: mł.insp. Krzysztof Gałuszka, mł.insp. Grzegorz Jakubiec oraz Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji mł.insp. Dariusz Fajferek, a także kadra kierownicza i pracownicy cywilni. Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, żegnając się z bielską jednostką, podziękował policjantom za wspólną służbę, współpracę oraz okazane wsparcie.

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - 13.12.2017
Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - 13.12.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Warto wspomnieć, że insp. Dariusz Matusiak został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji przez ówczesnego szefa śląskiego garnizonu nadinsp. Jarosława Szymczyka, który w kwietniu 2016 roku został powołany na stanowisko komendanta głównego policji.

Insp. Dariusz Matusiak pełni służbę w policji od 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie. Przez większość swojej służby w policji związany był z województwem śląskim, a w szczególności z Wodzisławiem Śląskim i Jastrzębiem-Zdrojem, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych.

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - 13.12.2017
Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - 13.12.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


W 2002 roku został zastępcą, a rok później komendantem komisariatu w Rydułtowach. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie go w 2004 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, a następnie w 2008 roku na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju. W 2012 roku został Komendantem Miejskim Policji w Żorach. Z dniem 28 lutego 2015 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Insp. Dariusz Matusiak jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego pasją jest turystyka górska i siatkówka.

Inspektor Dariusz Matusiak przejął obowiązki szefa bielskiej policji w cieniu alkoholowego skandalu. Na stanowisku zastąpił komendanta Bogdana Zarębę. O sprawie informowaliśmy w artykule "Komendant policji odwołany".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.