Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 6 grudnia 2017
  • 9 grudnia 2017
  • wyświetleń: 15318

Na tę drogę czekają mieszkańcy Komorowic i Hałcnowa. Jest przetarg

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę ulicy, która połączy węzeł Rosta drogi ekspresowej S1 z ulicą Hałcnowską. Dzięki ulicy "Nowohałcnowskiej" szybkie połączenie z północno-wschodnią obwodnicą miasta zyskają mieszkańcy Komorowic Krakowskich i Hałcnowa.

nowohałcnowska
Powstanie bardzo ważna dla Komorowic i Hałcnowa droga · fot. bielsko.info


Budowa ulicy zbiorczej o roboczej nazwie KDZ-1 będzie jedną z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w północnej części Bielska-Białej. W ramach zadania powstanie nowa, 500-metrowa droga o szerokości 7 metrów.

Jej bieg rozpoczynać się będzie na wysokości ronda, które znajduje się w ciągu węzła Rosta, a zakończy się na nowym rondzie, które powstanie u zbiegu nowej ulicy z ulicą Hałcnowską na wysokości numeru 139.

nowohałcnowska
Wjazd w nową drogę od węzła Rosta · fot. bielsko.info


Przebieg ulicy Nowohałcnowskiej zaprojektowano wzdłuż potoku Kromparek. W dużej mierze ślad nowej drogi poprowadzony został przez nieużytki. Jak wynika z projektu zagospodarowania terenu, ulica Nowohałcnowska zostanie połączona z ulicą Braterską, która zostanie rozbudowana. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również fragment ulicy Hałcnowskiej i Bocznej.

Pierwsze prace maja ruszyć już w marcu 2018 roku, a cała inwestycja ma być gotowa w marcu 2021 roku. W projekcie budżetu na 2018 rok na budowę drogi zapisano 6 mln złotych. W następnych latach miasto na budowę drogi ma przeznaczyć: 12 mln zł - 2019 rok, 6 mln zł - 2020 rok.

Projekt zagospodarowania terenu - KDZ-1 · fot. hałcnow.pl, inwestycje.blog.bielsko.pl

ab, sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.