Gorące tematy
- 8 grudnia 2016
- wyświetleń: 22520
Dotarła pierwsza partia nowych autobusów. Zobacz jak wyglądają!
Do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej dotarła pierwsza partia nowych autobusów. Nowoczesne pojazdy Solaris Urbino IV generacji już niebawem wyjadą na trasy.
Do Bielska-Białej przyjechała dostawa pięciu sztuk 18-metrowych Solarisów Urbino IV oraz pięciu sztuk autobusów 12-metrowych tej samej marki. Do końca roku do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego trafi kolejnych kilkanaście autobusów Solaris Urbino 12 IV generacji.
Łącznie MZK zamówił 38 autobusów 12-metrowych oraz 10 autobusów 18-metrowych. Przypominamy, że zamówienie na 48 pojazdów wygrała firma SOLARIS Bus & Coach S.A. Wszystkie pojazdy są niskopodłogowe. Autobusy posiadają klimatyzację całej przestrzeni pasażerskiej, wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoring.

Zakup nowych autobusów stanowi część projektu pn. "Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej", planowanego do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
ZOBACZ TAKŻE
Jelcz Vero znika z ulic miasta. MZK stawia na nowocześniejsze autobusy
Elektryczny Karsan już na ulicach miasta. Nowy autobus w flocie MZK
Bielsko-Biała rozwija transport elektryczny. MZK ogłasza przetarg na nową infrastrukturę
[FOTO] Elektryczne przegubowce już w Bielsku-Białej. MZK stawia na nowoczesny tabor
Wodór zamiast diesla. MZK podpisuje wartą miliony umowę z Orlen S.A.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej szuka kierownika do działu inwestycji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.












