bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 listopada 2016
  • wyświetleń: 10105

Tornado Bielsko-Biała zadebiutowało w amatorskiej lidze hokeja - zdjęcia

W rozgrywkach Małej Amatorskiej Ligi Hokeja zadebiutowała ekipa z naszego miasta. Tornado Bielsko-Biała to nowa drużyna, która chce pokazać, że zapotrzebowanie na hokej w stolicy Podbeskidzia rośnie z roku na rok.

Tornado Bielsko-Biała - Baribals Kobiór - 20.11.2016 · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej powstała kolejna drużyna hokejowa. Po pasjonatach z Luce Bielsko-Biała, którzy pod przewodnictwem ks. Mateusza Dutkiewicza występowali swego czasu w II Małopolskiej Amatorskiej Lidzie Hokeja, przyszła pora na ekipę Tornado!

- Gramy ze sobą już od kilku lat. Najpierw trenowaliśmy bardziej dla rozrywki, jednak w końcu padł pomysł, żeby sformalizować drużynę. Chcieliśmy po prostu wziąć udział w rozgrywkach. Mała Amatorska Liga Hokeja stwarza takie możliwości, gdzie osoby bez hokejowego doświadczenia mogą się sprawdzić i grać ze sobą - mówi Sebastian Hopp, kapitan drużyny Tornado Bielsko-Biała.

Tornado Bielsko-Biała - Baribals Kobiór - 20.11.2016
Kapitan drużyny z Bielska-Białęj - Sebastian Hopp · fot. bielsko.info


Hokeiści nie mogą grać w Bielsku-Białej, gdyż w naszym mieście nie ma do tego warunków. - Jest to przykre, że w takim mieście jak Bielsko-Biała nie ma lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Te lodowiska, które są, nie spełniają w żaden sposób kryteriów do gry w hokeja, a co za tym idzie możliwości rozwoju tego sportu. Uważam, że nasze miasto, które jest przecież mocno związane z turystyką, powinno być otwarte również na hokej - dodaje kapitan Tornada.

Dotychczas hokeiści z Bielska-Białej rozegrali cztery mecze w Małej Amatorskiej Lidze Hokeja na lodowisku w Cieszynie. W ostatnim spotkaniu Tornado musiało uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala z Kobióra, ostatecznie ulegając zespołowi Barribals 2:5. Zachęcamy do polubienia strony "Tornado Bielsko-Biała" na facebooku.

Tornado Bielsko-Biała - Baribals Kobiór - 20.11.2016
Tornado Bielsko-Biała - Baribals Kobiór - 20.11.2016 · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.