bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 listopada 2016
  • 14 listopada 2016
  • wyświetleń: 8063

Miejski Zakład Komunikacyjny podpisał umowę z Solarisem

MZK w Bielsku-Białej podpisał umowy na dostawę 50 autobusów niskopodłogowych. Miejski Zakład Komunikacyjny wzbogaci się o 48 autobusów Solaris, a także 2 autobusy marki SKD LF 38.

podpisanie umowy MZK
MZK w Bielsku-Białej podpisał umowy na dostawę 50 autobusów niskopodłogowych · fot. www.mzk.bielsko.pl/


Nowe pojazdy dostosowane będą do potrzeb osób ograniczonych ruchowo (głównie niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i osób starszych). Będą posiadać: niską podłogę na całej długości, bez dodatkowych stopni wejściowych przy drzwiach oraz bez progów poprzecznych wewnątrz oraz układ przyklęku umożliwiający obniżenie podłogi pojazdu do wysokości chodnika na przystanku, specjalną przestrzeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wyposażoną w urządzenia przytrzymujące i zapewniające stabilność wózka inwalidzkiego oraz w przycisk sygnalizujący kierowcy zamiar opuszczenia autobusu przez niepełnosprawnego pasażera,rozkładaną rampę (podest) najazdową do obsługi wózka inwalidzkiego przy drzwiach, elektroniczne, diodowe tablice informacyjne wewnątrz i zewnątrz pojazdu, a także system głosowej zapowiedzi przystanków, wraz z wyświetlaniem ich kolejnych nazw (udogodnienie dla osób niesłyszących).

Ponadto autobusy będą wyposażone w całopojazdową klimatyzację, a także w urządzenia niezbędne dla Inteligentnego Systemu Transportowego, tj. w autokomputery, wyświetlacze i GPS-y.

podpisanie umowy MZK
MZK w Bielsku-Białej podpisał umowy na dostawę 50 autobusów niskopodłogowych · fot. www.mzk.bielsko.pl/


MZK zaznacza również, że nowe samochody będą ekologiczne - tzn. będą posiadać silnik diesla spełniający wymagania najbardziej restrykcyjnej normy emisji spalin EURO 6, a także bezpieczne, ponieważ będą wyposażone w układ hamulcowy z systemem ABS i ASR - układ gaszenia pożaru komory silnika, pełny monitoring - kamery wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, wraz z rejestracją obrazu; przyciski alarmowe, poręcze i uchwyty o barwie ostrzegawczej (żółtej), osłony krawędzi stopni w kolorze ostrzegawczym (żółtym), w celu zminimalizowania ryzyka potknięcia się oraz system bezpośredniej łączności kierowcy z dyspozytorem.

Autobusy zakupione zostaną w ramach projektu pn. "Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020.

BM / bielsko.info
źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.