bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 26 listopada 2015
  • 29 listopada 2015
  • wyświetleń: 5723

Parkingowa ofensywa miasta

Problem braku miejsc parkingowych w centrum Bielska-Białej ma zostać rozwiązany. Miasto zamierza wybudować dwa wielopoziomowe parkingi w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Lwowskiej oraz przy ulicy Broniewskiego.

wielopoziomowy parking
Parkingowa ofensywa miasta · fot. bielsko.info


W połowie listopada Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy parkingów wielopoziomowych przy ulicy Lwowskiej i Krakowskiej w Bielsku-Białej, które w przyszłości będą obsługiwać m.in. pacjentów Szpitala Miejskiego, a w dni meczowe również kibiców piłkarskich.

Zamówienie obejmuje swoim zakresem w szczególności: wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego budowy parkingu przy skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Krakowskiej oraz parkingu od strony Beskidzkiego Centrum Onkologii. Pomiędzy dwoma parkingami zostanie zaprojektowany łącznik. Zamawiający dopuszcza połączenie obu parkingów zarówno tunelem, jak i wiaduktem nad ulicą Lwowską. Zamówienie obejmuje również projekt budowlany i wykonawczy rozbudowy układu drogowego umożliwiający swobodny wjazd i wyjazd z obu parkingów.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy na zaprojektowanie parkingów.

orientacja
Orientacyjne położenie parkingów · fot. MZD Bielsko-Biała


Niemalże w tym samym czasie Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingu na rogu ulic Broniewskiego i PCK w Bielsku-Białej. W tym przypadku chodzi o jednopoziomowy parking na około 200 miejsc dla samochodów osobowych oraz 5 miejsc dla autobusów. Parking zostanie wykonany z nawierzchni bitumicznej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 6 miesięcy na zaprojektowanie i budowę parkingu.

parking
Orientacyjne położenie parkingu przy ul. Broniewskiego · fot. MZD Bielsko-Biała


Przypominamy, że na początku listopada MZD wybrało projektanta parkingu wielopoziomowego przy ulicy Kopernika. Zadanie nie było trudne, bo w przetargu wystartowała tylko jedna firma. Firma DMK inżynieria z Rybnika wykona pelnozakresową dokumentację projektowo-kosztorysową budowy parkingu przy ulicy Mikołaja Kopernika. Ponadto wykonawca będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją robót objętych dokumentacją. Miasto zapłaci 355 tys. złotych za tę usługę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.