bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 25 września 2013
  • 27 września 2013
  • wyświetleń: 7040

Uroczyste otwarcie "Kubiszówki"

"Kubiszówka" w nowej odsłonie · fot. UM Bielsko-Biała
26 września uroczyście oddano do użytku Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Nowa siedziba placówki mieści się przy ulicy Słowackiego 17. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu naszego miasta oraz osoby reprezentujące środowiska edukacyjne i kulturalne.

kubiszówka
Uroczyste otwarcie "Kubiszówki" · fot. UM Bielsko-Biała


1 września popularna „Kubiszówka”, która w tym roku weszła w strukturę Miejskiego Domu Kultury jako Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, rozpoczęła funkcjonowanie w wyremontowanej pod kątem jej potrzeb siedzibie.

Trzykondygnacyjny budynek przy ul. Słowackiego 17 ma powierzchnię użytkową wielkości 1 361 m2. Podczas remontu naprawiono i wzmocniono sklepienia, wybudowano ścianki działowe, wstawiono potrzebne okna i drzwi, przebudowano wszystkie instalacje. Budynek nie ma barier architektonicznych i jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - posiada podjazdy, schodołaz i windę. Zadbano o sanitariaty i meble dostosowane do wzrostu najmłodszych dzieci. Urządzono dwie sale taneczne, sale plastyczne, salę pracowni komputerowej, salę dla modelarzy - w sumie powstało 13 sal przystosowanych do różnego typu zajęć.

Placówka posiada scenę z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Nowością jest galeria, w której prezentowana będzie twórczość malarska i fotograficzna bielskich artystów, głównie amatorów. Jest też wygodne zaplecze administracyjne i magazynowe, pralnia i garderoba.

Obecnie w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz działają 44 zespoły artystyczne, z którymi pracuje 23 instruktorów. Od 1 września na zajęcia w nowym roku kulturalnym 2013/2014 zapisało się ponad 500 osób. Zapisy trwają nadal i każdego dnia do zespołów i grup działających w „Kubiszówce” dołączają nowi uczestnicy.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.