Foto
Artykuł z Beskidy.cafe - miejsca, gdzie góry spotykają się z pasją!
- 8 lipca 2025
- wyświetleń: 6466
Czołówka na ul. Komorowickiej i rozpruty dostawczak na ul. Czerwonej
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś, 8 lipca około godziny 12.30, na ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej, w rejonie siedziby Straży Granicznej. Zderzyły się cztery samochody - Ford, Honda, Volkswagen i Audi. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Droga była całkowicie zablokowana przez godzinę. Do drugiego zdarzenia doszło kilkanaście minut później na ul. Czerwonej.
Droga jest już przejezdna. Sprawcą kolizji był kierowca Audi, który jak sam relacjonował pozostałym uczestnikom - miał problem z hamulcami. W jego pojeździe prawdopodobnie doszło do awarii układu hamulcowego, który nie działał wydajnie. Audi uderzyło w Hondę, która została wypchnięta do przodu. Honda zahaczyła Forda i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z Volkswagenem. Nikomu nie stało się nic groźnego - uczestnicy zostali przebadani. Nie było konieczności hospitalizacji.
Kilkanaście minut po pierwszej kolizji służby zostały skierowane do kolejnego zdarzenia, które miało miejsce nieopodal - na ul. Czerwonej. Na miejscu zastano mocno rozbitego busa marki Renault.
Jak wynika z relacji świadków, ulicą Czerwoną od al. Niepodległości zjeżdżał samochód ciężarowy z przyczepą, na której znajdowała się koparka. Podczas hamowania przyczepa wpadła w poślizg zahaczyła o samochód dostawczy, który poruszał się prawidłowo w przeciwnym kierunku.
Świadkowie podkreślają, że manewr hamowania nie był gwałtowny. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez odpowiednie służby. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
Droga jest już przejezdna. Sprawcą kolizji był kierowca Audi, który jak sam relacjonował pozostałym uczestnikom - miał problem z hamulcami. W jego pojeździe prawdopodobnie doszło do awarii układu hamulcowego, który nie działał wydajnie. Audi uderzyło w Hondę, która została wypchnięta do przodu. Honda zahaczyła Forda i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z Volkswagenem. Nikomu nie stało się nic groźnego - uczestnicy zostali przebadani. Nie było konieczności hospitalizacji.
Kilkanaście minut po pierwszej kolizji służby zostały skierowane do kolejnego zdarzenia, które miało miejsce nieopodal - na ul. Czerwonej. Na miejscu zastano mocno rozbitego busa marki Renault.
Jak wynika z relacji świadków, ulicą Czerwoną od al. Niepodległości zjeżdżał samochód ciężarowy z przyczepą, na której znajdowała się koparka. Podczas hamowania przyczepa wpadła w poślizg zahaczyła o samochód dostawczy, który poruszał się prawidłowo w przeciwnym kierunku.
Świadkowie podkreślają, że manewr hamowania nie był gwałtowny. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez odpowiednie służby. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Ogromne utrudnienia na S-1! Samochód ciężarowy uderzył w barierki
Nowa karetka, respiratory i kamizelki ochronne dla ratowników. Powiat wsparł pogotowie na ponad 1,2 mln zł
Dachowanie po wymuszeniu i jazda bez uprawnień. Policja ujawnia szczegóły kraksy
Pięć tysięcy za bezkarność? Tyle pijany przestępca drogowy chciał wręczyć policjantom
Apel miasta: nie dokarmiaj dzikich zwierząt i zabezpieczaj odpady
Straż Graniczna w Bielsku-Białej wydaliła obywatela Ukrainy po serii naruszeń prawa
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.













