bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 4749

Psiaki odwiedzają przedszkola

Psiaki odwiedzają przedszkola · fot. KMP Bielsko-Biała
Policyjny przewodnik psa tropiącego wraz z autorami programu edukacyjnego Forget-Me-Not odwiedzają bielskie przedszkola i w ciekawy sposób edukują najmłodszych, jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z obcym psem.

Zajęcia odbyły się ostatnio w Przedszkolu nr 52 w Bielsku-Białej przy ul. Morskie Oko 15. Mł.asp. Dariusz Popadyniec - przewodnik psa patrolowo - tropiącego z Wydziału Prewencji wspólnie z Tomaszem Wójcikiem i Darią Mierzwą - ratownikami PCK i jednocześnie autorami programu Forget-Me-Not uczyli dzieci bezpiecznych zachowań w kontakcie z obcymi psami.

Dzieci poznawały między innymi mowę ciała psa, dawane przez zwierzę sygnały - strach, agresję, chęć zabawy. Dowiedziały się o czym należy pamiętać wychodząc z psem na spacer i jak bezpiecznie bawić się z czworonogiem. Poznały także role, jakie zwierzęta te jako przyjaciele człowieka odgrywają w społeczeństwie - służą wspólnie z policjantami, ratownikami, strażakami, pomagają w zajęciach terapeutycznych. I co najważniejsze, najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z psem i co robić, gdy pies już zaatakuje.

Dzięki programowi Forget-Me-Not Psia Edukacja, który został objęty Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach, dzieci dowiadują się jak sprawić, aby kontakt z psem był bezpieczny. Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.psiaedukacja.eu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.