bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 5 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 4509

Podpalili karetkę dla Ukrainy, która przez lata jeździła w Bielsku

Podpalili karetkę dla Ukrainy, która przez lata jeździła w Bielsku - 05.03.2023 · fot. Fundacja Moc Przyszłości
W piątek 3 marca z Katowic wyruszył konwój humanitarny organizowany przez Fundację Moc Przyszłości oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, składający się z 6 ambulansów. Pojazdy miały zostać przekazane potrzebującym jednostkom w Ukrainie. Niestety w nocy z piątku na sobotę jedna karetka została podpalona. Jak podaje Bielskie Pogotowie Ratunkowe przez lata transportowała pacjentów do Szpitala Wojewódzkiego.

O sytuacji poinformowało bielskie pogotowie w mediach społecznościowych. W wyniku pożaru w nocy z piątku na sobotę (3/4 marca) nadpalona została także następna karetka i dwa zaparkowane obok samochody osobowe. Do pożaru doszło w Radłowie, na parkingu tamtejszego urzędu miasta. Strażacy zostali zadysponowani na miejsce około godz. 22:00. Jak podaje portal polsatnews.pl, policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Dzięki temu udało się zatrzymać 34-letniego mężczyznę. Był notowany za podobne przestępstwo w 2019 roku.

- Jak widać na zdjęciach podpalona została karetka która przez lata jeździła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Została uruchomiona zbiórka w celu zebrania niezbędnej kwoty za zakup innej karetki. Zachęcamy do wsparcia - czytamy w mediach społecznościowych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Loading...


Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem:

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj