bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 23 lutego 2023
  • 27 lutego 2023
  • wyświetleń: 3101

Na Rynku upamiętnili pierwszą rocznicę wojny w Ukrainie

Uroczystość na Rynku w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie - 24.02.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Spotkanie poświęcone Ukraińcom w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta - 24.02.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info
W piątek, 24 lutego minął dokładnie rok od ataku Rosji na Ukrainę. Miasto Bielsko-Biała solidaryzowało się z ofiarami wojny podczas wydarzeń na Rynku oraz w Galerii Bielskiej BWA.

O godzinie 20.00 na bielskim Rynku odbyła się uroczystość z udziałem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, podczas której wybrzmiał hymn Polski i Ukrainy oraz odmówiona została ekumeniczna modlitwa o pokój w Ukrainie.

Uroczystość na Rynku w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie - 24.02.2023
Uroczystość na Rynku w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie - 24.02.2023 · fot. Fabian Żakowiecki


Modlitwę poprowadzili przedstawiciele Kościołów rzymskokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego oraz ukraińskiego Kościoła grekokatolickiego. W trakcie wydarzenia jego uczestnicy zapalili świece i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich poległych podczas trwającej wojny. Na zakończenie spotkania z okolicznościowym programem wystąpili artyści z Ukrainy.

W tym samym dniu Galeria Bielska BWA zorganizowała spotkanie poświęcone Ukraińcom w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta. Odbył się tam koncert, recytacja poezji ukraińskiej oraz charytatywna licytacja.

Spotkanie poświęcone Ukraińcom w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta - 24.02.2023
Spotkanie poświęcone Ukraińcom w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta - 24.02.2023 · fot. Fabian Żakowiecki


Goście mogli również podziwiać plakaty o tematyce dramatów wojennych, potrzebie pokoju i pragnieniach ludzi. Wystawa pod hasłem "Wojna w Ukrainie", została stworzona przez studentów kierunku Architektura Wnętrz w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj