bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 22 lutego 2023
  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 19966

Nowe fotoradary już działają. Posypały się pierwsze mandaty

Na Rondzie Solidarności zamontowano kilkanaście kamer - 23.01.2023 · fot. sid / bielsko.info
Pierwsi kierowcy z Bielska-Białej, którzy przejechali na czerwonym świetle na Rondzie Solidarności, otrzymali mandaty. To znak, że nowe fotoradary zostały uruchomione.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule "Żółte kamery nad Rondem Solidarności. Kiedy start fotoradaru?", wraz z oddaniem do użytku przebudowanej tarczy skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kwiatkowskiego i Sarni Stok w Bielsku-Białej, nad drogą pojawiły się liczne żółte kamery. To zaawansowany system licznych fotoradarów, których zadaniem jest ujawnianie wykroczeń polegających na przejeździe przez czerwone światło.

Kierowcy z Bielska-Białej już otrzymali mandaty wystawione na podstawie nowych fotoradarów. Co ciekawe, jeszcze w ubiegłym tygodniu, w rozmowie z naszym portalem rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewniał, że urządzenia są jeszcze w fazie testów i nie jest znana data ich uruchomienia.

Nowe fotoradary już działają. Posypały się pierwsze mandaty
Nowe fotoradary już działają. Posypały się pierwsze mandaty · fot. Nadesłane przez czytelnika

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.