bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 19 lutego 2023
  • wyświetleń: 3778

Medale dla par, które przeżyły ze sobą 50 lub więcej lat

Spotkanie z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat - 15.02.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Spotkanie z małżonkami, którzy przeżyli z sobą 50 lub więcej lat - 16.02.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB
Kolejne medale z długoletnim stażem małżeńskim otrzymały medale z rąk prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Uroczystości odbyły się 15 oraz 16 lutego w bielskim Ratuszu.

15 lutego w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.

Prezydent złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączyli się także ksiądz kanonik Krzysztof Strzelczyk z rzymskokatolickiej parafii Opatrzności Bożej w Białej i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Maria i Marian Aniołowie, Barbara i Adam Barteccy, Marianna i Witold Borysowie, Anna i Andrzej Cofórowie, Danuta i Wiesław Czaudernowie, Józefa i Jan Czyżykowie, Wanda i Henryk Friedrichowie, Małgorzata i Wilhelm Hetnałowie, Jadwiga i Stanisław Janczarowie, Genowefa i Henryk Knapkowie, Alina i Edmund Kruszewscy, Daniela i Mirosław Krysiakowie, Teresa i Edward Kubasowie, Krystyna i Bogusław Łaskarzewscy, Emilia i Stanisław Popadiukowie, Małgorzata Litarska-Siemaszko i Tomasz Siemaszko, Anna i Jan Siwkowie, Mieczysława i Zenon Strumidłowie, Feliksa i Wacław Sobierajowie, Bogusława i Kazimierz Stworowie, Ewa i Eugeniusz Wanatowie, Miłosława i Mirosław Zarembowie. 60 lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Czesława i Eugeniusz Foksińscy, Marianna i Henryk Giertlerowie, Zofia i Józef Gęgowie, Renata i Józef Kuklowie.

Z kolejnymi parami małżeńskich jubilatów świętujących 50 i więcej lat wspólnego życia spotkał się 16 lutego w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Prezydent miasta złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Do życzeń składanych jubilatom przyłączył się także proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

16 lutego do bielskiego Ratusza zostały zaproszone zostały pary świętujące 50 lat wspólnego życia: Michalina i Jan Gardasowie, Zofia i Stanisław Grabiasowie, Jadwiga i Bolesław Hańderkowie, Henryka i Jerzy Kołaczowie, Jadwiga i Zdzisław Kupińscy, Danuta i Mirosław Königowie, Stanisława i Tadeusz Kruźlakowie, Teresa i Stanisław Kubicowie, Stanisława i Marian Linkowie, Ewa i Andrzej Markowscy, Krystyna i Henryk Michalscy, Elżbieta i Jan Pawełkowie, Danuta i Stanisław Różewiczowie, Janina i Stanisław Stępniowie, Jadwiga i Mieczysław Stęplewscy, Helena i Józef Wienckowie, Anna i Kazimierz Wołowiczowie, Maria i Henryk Zielińscy, Elżbieta i Sławomir Zygułowie.

Jubileusz 60 lat wspólnego życia obchodzili - Bogumiła i Jan Kaczkowie, Wanda i Jan Barzykowie, Wanda i Jan Lempartowie, Marta i Władysław Machalicowie oraz Anna i Andrzej Mańdokowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.