bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 15 lutego 2023
  • 19 lutego 2023
  • wyświetleń: 56312

Groźny wypadek pociągu do Bielska-Białej. 6 osób poszkodowanych

Wypadek kolejowy w miejscowości Tychowo - 15.02.2023 · fot. mł. ogn. Marcin Rynkiewicz / KP PSP Białogard; OSP Tychowo
Sześć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w środę, 15 lutego około godziny 11.30 w miejscowości Tychowo w województwie zachodniopomorskim. Pod pociąg PKP Intercity "Szyndzielnia" relacji Ustka - Bielsko-Biała Główna wjechał samochód ciężarowy.

- Kierowca samochodu uwięziony został w kabinie samochodu. Również drużyna pociągowa nie mogła opuścić pojazdu. Na miejscu pracują służby. W wyniku zdarzenia lokomotywa wypadła jedną osią z toru. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Wstrzymany został ruch pociągów - przekazał portalowi rynek-kolejowy.pl Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

- W dniu 15.02.2023 roku z powodu wypadku na przejeździe kolejowym pociągu IC 84103/2 „Szyndzielnia” relacji Ustka - Bielsko- Biała Główna z pojazdem drogowym został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grzmiąca - Białogard - mogliśmy przeczytać w komunikacie spółki PKP Intercity. Pasażerowie kontynuują podróż zastępczą komunikacją autobusową.

Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego i śmigłowiec LPR. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym oznaczonym znakiem STOP. Jego przyczyny wyjaśni komisja. W pociągu znajdowało się około 120 osób.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.