bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 25 grudnia 2022
  • 26 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2154

Wyjątkowa wigilia dla ubogich na osiedlu Karpackim

Wigilia dla ubogich na osiedlu Karpackim - 24.12.2022 · fot. www.diecezja.bielsko.pl
Około 200 osób wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, zorganizowanej 24 grudnia przez diecezjalną Caritas i bielskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Wydarzenie odbyło się w stołówce szkolnej na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej.

W tym największym w diecezji bielsko-żywieckiej bożonarodzeniowym spotkaniu przy wspólnym stole zasiedli bezdomni, osoby samotne i ubogie wspólnie z biskupem Piotrem Gregerem, duchownymi, przedstawicielami władz miejskich, samorządowcami i wolontariuszami.

Piotr Ryszka, prezes bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej i zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta, witając wszystkich, zaznaczył, że wigilia i Boże Narodzenie są najpiękniejszymi dniami w roku i przywołują bardzo osobiste wspomnienia domu rodzinnego.

Bp Piotr Greger zachęcił do refleksji nad tym, jak potrzebna jest w dzisiejszym świecie, pogrążonym wojnami i konfliktami, obecność wśród ludzi „Księcia Pokoju” - nowonarodzonego Jezusa, Emmanuela -„Boga z nami”.

- Na ile On będzie z nami, na ile będzie w nas, to już od nas zależy. To nie jest Bóg obok. To nie jest Bóg przeciwko. To nie jest Bóg, który przychodzi, by nam komplikować życie, ale po to, aby nas w radości w nadziei, w tym pokoju, który przynosi na ziemię, umacniać - dodał.

- Jeśli będziemy umacniać się Jezusem, Jego słowem, Jego Eucharystią, nie znaczy, że przestaną istnieć problemy, tego nie oczekujemy, bylibyśmy zbytnimi optymistami, ale będziemy mieli wystarczająco siły, tej wewnętrznej determinacji pozwalającej skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom. I tego państwu życzę - powiedział.

Życzenia złożył też zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. Podziękował szczególnie tym, którzy przez cały rok pracowali w służbie innym. - Tym, którzy na co dzień oddawali swój czas, siły i energię na pomoc potrzebującym, na pomoc chorym, na pomoc borykającym się z nałogami, na pomoc bezdomnym, na pomoc tym wszystkim, którzy nie mają pracy. Bardzo wam za to serdecznie dziękujemy i prosimy o to, abyście znaleźli jeszcze siłę do pracy na kolejne lata w tej sferze, bo ta pomoc wasza jest bardzo potrzebna - wyraził wdzięczność.

Na wigilii obecni byli przedstawiciele władz miasta oraz instytucji charytatywnych, z dyrektorem diecezjalnej Caritas ks. Robertem Kurpiosem. Do udziału w wieczerzy zaproszono między innymi stałych podopiecznych Towarzystwa oraz mieszkańców miejskiej noclegowni.

Bielskie Towarzystwo im. św. Brata Alberta prowadzi także kuchnię, łaźnię i udostępnia magazyn odzieży używanej dla najbardziej potrzebujących. Co roku organizuje spotkania wielkanocne z posiłkiem i wieczerze wigilijne.

mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.