bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 26 grudnia 2022
  • 28 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4887

Akcja „Trenuj z wojskiem" także w Bielsku-Białej

Za nami:

Akcja "Trenuj z wojskiem w ferie" w Bielsku-Białej - 14.01.2023 · fot. 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy
Trwa projekt "Trenuj z wojskiem w ferie". Od połowy stycznia, do końca lutego w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i w każdym województwie będzie można wziąć udział w sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego. W sobotę, 14 stycznia akcja dotarła także do Bielska-Białej.

Trenuj z wojskiem" to podstawowe, krótkie - 8-godzinne - bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. Jak wyjaśnia Wojsko Polskie, to inicjatywa prospołeczna i proobronna.

W sobotę, 14 stycznia bielska edycja akcji "Trenuj z wojskiem w ferie" odbyła się na terenie strzelnicy wojskowej w Mikuszowicach. Mieszkańcy regionu będą mogli wziąć udział w akcji jeszcze raz - w sobotę, 28 stycznia.

- Nauczymy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę, przekażemy podstawy przetrwania (SERE) oraz technik wali w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. To opcja dla wszystkich, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie. My powiemy jak się bronić i gdzie schronić w razie ataku, ostrzału, czy kryzysu. A to wszystko w profesjonalny sposób i w bardzo przystępnej formie - dodawało jeszcze przed akcją WP.

Jak można zapisywać się na szkolenia? Wystarczy wejść stronę http://www.wojsko-polskie.pl lub jednostek wojskowych - wybrać termin i miejsce - i zapisać się w bardzo prosty sposób - podając imię, nazwisko, wiek i kontakt. A można to zrobić w dowolny sposób - poprzez e-mail, telefon, socialmedia lub osobiście.

Akcja "Trenuj z wojskiem" dotrze do Bielska-Białej
Akcja "Trenuj z wojskiem" dotrze do Bielska-Białej · fot. Wojsko Polskie

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.