bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 850

Interaktywna wycieczka po ulicy Zamkowej

Spacer Historyczny po ul. Zamkowej - 3.12.2022 · fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
Miłośnicy historii w sobotnie przedpołudnie 3 grudnia spacerowali po ulicy Zamkowej. Była to ostatnia w tym roku wycieczka historyczna organizowana przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Tym razem dziennikarz i historyk Jacek Kachel oprowadzał zainteresowanych po centrum miasta w okolicach ul. Zamkowej. Spacer pt. "Co widziała ulica Zamkowa? Jak zmieniała się na przestrzeni lat ulica Zamkowa i jej otoczenie?"" zgromadził miłośników dziejów naszego miasta. W czasie interaktywnej wycieczki poznawali oni ciekawostki związane z historią Bielska-Białej. 

Jacek Kachel przypomniał historię powstania i likwidacji tzw. wysokiego trotuaru. Wspomniał o świeckim witrażu znajdującym się na placu Chrobrego, przypominając jednocześnie, jak przez wieki zmieniała się funkcja tego placu. Uczestnicy interesowali się dziejami teatru miejskiego i zmianami układu komunikacyjnego linii tramwajowej w tym rejonie miasta. 

Prowadzący podkreślał, że stolica Podbeskidzia ma w swoich dziejach niezwykłe wydarzenia. Praktycznie o każdym kwartale tego miasta można dowiedzieć się czegoś ciekawego i tym samym pogłębić swoją lokalną świadomość historyczną. 

Uczestnicy sobotniej wycieczki poznane sekrety ul Zamkowej mogą - w formie anegdot - śmiało przytoczyć na imieninach czy u znajomych. 

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.