bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 23 października 2022
  • wyświetleń: 2164

Młodzież z bielskiego gastronoma na praktykach w Hiszpanii

Młodzież z bielskiego gastronoma na praktykach w Hiszpanii - 10.2022 · fot. Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
W październiku grupa 36 uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, beneficjentów projektu „Gotowanie kluczem do sukcesu - szkolimy się w Hiszpanii” spędziło miesiąc w słonecznej Maladze. Projekt realizowany jest w ramach programu unijnego Erasmus Plus. Beneficjentami są uczniowie z technikum  o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczestnicy projektu nabywali umiejętności w najlepszych hiszpańskich restauracjach w Maladze - jednym z najpiękniejszego miast Andaluzji. Przed wyjazdem cały czas przygotowywali się do mobilności. Między innymi szkolili swój angielski korzystając z platformy językowej  programu Erasmus plus o nazwie OLS-Online Linguistic Support.

Uczniowie stanęli przed nowymi wyzwaniami w pracy, nawiązali kontakty z hiszpańskimi partnerami. Każdy uczestnik projektu miał swojego opiekuna, który podczas praktyk dbał o wdrożenie do pracy, rozwój i o atmosferę w nowym miejscu. Młodzież poznała także kulturę i kuchnię hiszpańską. Każdego dnia uczniowie wracali z zajęć pełni energii, uśmiechnięci, z ogromnym bagażem nowych doświadczeń.

Podczas pobytu w Hiszpanii uczestnicy projektu nie tylko zgłębiali tajniki tradycyjnej kuchni hiszpańskiej, ale również mieli okazję zwiedzić to piękne miasto i jego atrakcje. Młodzież podziwiała m.in. ruiny zamku Giblarfaro, twierdzę Alcazaba, Ogród Botaniczny i Muzeum Picassa.

- To była dla wszystkich wspaniała przygoda i czas pełen wielu wyzwań. Doświadczenia i umiejętności zdobyte podczas praktyki z pewnością zostaną wykorzystane w szkole i pracy zawodowej uczestników programu. Praca i postawa naszych uczniów ponownie zostały wysoko ocenione przez Tribekę, partnera projektu. Tribeka  posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu praktyk oraz staży, realizowanych w ramach programu Erasmus - podsumował pobyt swoich uczniów w Hiszpanii. 

Projekt kończy się w grudniu tego roku.

mp / bielsko.info

źródło: Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.