bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 18 października 2022
  • wyświetleń: 3177

Nagrody i wyróżnienia dla pedagogów z okazji dnia KEN

Nagrody i wyróżnienia dla pedagogów z okazji dnia KEN - 17.10.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB
W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej 17 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla pedagogów przygotowano - nagrody, wyróżnienia i kwiaty oraz koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu śpiewających aktorów TP.

Ponad 100 nauczycieli różnego szczebla edukacji odebrało z rąk prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

- Cieszę się, że po dłuższym czasie możemy znów spotkać się twarzą w twarz. Stając u progu nowego roku szkolnego, mamy świadomość, jak wiele trudnych spraw udało się nam dzięki wzajemnej współpracy i zrozumieniu osiągnąć. Odkąd pamiętam edukacja podlega ciągle zmianom. Reformy systemu, zmiany podstawy programowej powodują, że praktycznie ciągle przekształcamy nasz miejski system edukacji. Mimo tego wszystkiego, dzięki współpracy, udaje się nam budować miasto otwarte, tolerancyjne, które dostrzega słabszych i innych. Wspólnie uczymy się, jak można pięknie się różnić i prowadzić czasami nawet burzliwe dyskusje, ale z poszanowanie prawa do innego zdania - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

- Mam nadzieję, że pandemia za nami, jednak to nie koniec zagrożeń. Trwa wojna na Ukrainie i mamy ok 1.
200 uczniów z tego kraju w naszych szkołach. W szkołach średnich musieliśmy stworzyć 30 nowych oddziałów. Przed nami kolejne wyzwania, ale wierzę, że gdy będziemy się trzymać razem, to ze wszystkimi przeciwnościami sobie poradzimy
- dodał prezydent Bielska-Białej, składając gratulacje wyróżnionym.

Z okazji święta nauczycielskiego święta licznie przebyli do Teatru Polskiego zaproszeni goście, reprezentujący różne środowiska. Wszyscy składali pedagogom stosowne gratulacje i życzenia. W bielskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli również przedstawiciele Rady Miejskiej Bielska-Białej z przewodniczącą Dorotą Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczącym Piotrem Ryszką oraz radni: Piotr Kochowski, Marcin Litwin, Konrad Łoś, Roman Matyja, Urszula Szabla, Szczepan Wojtasik, Małgorzata Zarębska.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.