bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 1532

Rezerwiści w bielskiej KMP. Ćwiczenia "Egida 2022"

Rezerwiści w bielskiej KMP. Ćwiczenia "Egida 2022" - 16.10.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała
Ćwiczenia pod kryptonimem "Egida-2022" trwały w niedzielę, 16 października w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Przedsięwzięcie realizowane było na terenie trzech komend z terenu województwa śląskiego, w tym bielskiego garnizonu. W ćwiczenia zostali zaangażowani rezerwiści z zasobów właściwej terytorialnie wojskowej komendy uzupełnień, którzy stanowią uzupełnienie kadrowe na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

W niedzielę, 16 października punktualnie o godz. 700 w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej ruszyły tegoroczne ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-2022”, w których udział bierze 19 osób - tzw. rezerw osobowych. Głównym założeniem ćwiczeń jest praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych policji.

- Rezerwiści, którzy uczestniczą w szkoleniu na terenie naszej jednostki mają nadane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień przydziały mobilizacyjne do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku - Białej. Mechanizm ten ma na celu przygotowanie rezerwy kadrowej dla Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny - wyjaśnia asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- Rezerwistów przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda, który jako dowódca jednostki pełnił funkcję kierownika ćwiczenia. Przedsięwzięcie miało na celu między innymi sprawdzenie i doskonalenie systemu powoływania i przyjęcia rezerw osobowych do naszej komendy, doskonalenie funkcjonowania punktów kontrolno - informacyjnych czy wydawania wyposażenia i umundurowania - tłumaczy przedstawicielka bielskich policjantów.

Rezerwiści podczas 12-godzinnego szkolenia zostali zapoznani z miejscem, gdzie w razie mobilizacji będą wykonywać zadania, ze specyfiką służby, podstawowymi zadaniami policji a także ze sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez naszą formację. Przygotowano również zajęcia z zakresu pierwszej pomocy i zasad ochrony informacji niejawnych. Po zakończeniu szkolenia Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej wręczył uczestnikom zaświadczenia o jego ukończeniu.

- W przedsięwzięciu uczestniczyli ponadto obserwatorzy z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, którzy mogą zapoznać się z przebiegiem szkolenia oraz rozwiązaniami zastosowanymi podczas jego przygotowywania. Zdobyte w ten sposób doświadczenie będzie mogło być wykorzystane przy ewentualnej organizacji podobnych ćwiczeń w przyszłości na ich terenie - podsumowała asp. szt. Chrobak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.