bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 16 października 2022
  • wyświetleń: 1426

Otrzymali gratulacje i medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Otrzymali gratulacje i medale za długoletnie pożycie małżeńskie - 12.10.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
12 października w bielskim Ratuszu 27 par z 50-letnim stażem małżeńskim spotkało się z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. Na ręce małżonków złożone zostały gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu, następnie wszyscy seniorzy odznaczeni zostali Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Prezydent Jarosław Klimaszewski wszystkim zgromadzonym jubilatom złożył serdeczne życzenia i podziękowania za tak długie pożycie małżeńskie. Podkreślił, że seniorzy są bardzo ważną grupą mieszkańców naszego miasta i należy im się szacunek. Życzenia jubilatom przekazał także ksiądz Andrzej Mojżeszko - proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W Ratuszu nie zabrakło również członków rodzin małżonków - jubilatów, którzy wraz ze wszystkimi uczestnikami tej pięknej uroczystości odśpiewali gromkie Sto lat!

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały pary: Wiesława i Adam Barańscy, Józefa i Kazimierz Bartkowiakowie, Helena i Tadeusz Brożkowie, Elżbieta i Franciszek Busztowie, Barbara i Ryszard Cyrusowie, Jadwiga i Zdzisław Dyduchowie, Maria i Walter Ganselowie, Bożena i Andrzej Gąsiorowscy, Janina i Eugeniusz Górni, Irena i Zbigniew Jurzakowie, Joanna i Mieczysław Kołaczowie, Halina i Czesław Kubikowie, Barbara i Edward Kurysiowie, Krystyna Pawlak-Kuczmera i Eugeniusz Kuczmera, Maria i Zdzisław Micorkowie, Teresa i Henryk Nowakowie, Lila i Tadeusz Oberdakowie, Halina i Tadeusz Pilichowie, Anna i Aleksander Polakowie, Maria Blekicka-Ptak i Jerzy Ptak, Janina i Mieczysław Rajbowie, Teresa i Zbigniew Skrzypowie, Krystyna i Mieczysław Szpakowie, Bożena i Andrzej Szromowie, Janina i Jan Szteklińscy, Krystyna i Jan Tomaszkowie, Ludwika i Jan Ziomkowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.