bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 12 października 2022
  • wyświetleń: 2923

Royal Philharmonic Orchestra wystąpiła w Cavatina Hall

Royal Philharmonic Orchestra & Anastasiya Petryshak, Vasily Petrenko w Cavatina Hall - 11.10.2022 · fot. Marek Ogrodzki / bielsko.info
Za nami wielkie muzyczne wydarzenie w Cavatina Hall! We wtorek, 11 października w sali głównej bielskiego obiektu wystąpiła Royal Philharmonic Orchestra oraz Anastasiya Petryshak i Vasily Petrenko.

Royal Philharmonic Orchestra to najbardziej wszechstronny zespół na świecie pod batutą jednego z najbardziej wziętych dyrygentów ostatnich lat. Królewska Orkiestra Filharmoniczna występuje z gwiazdami muzyki pop, nagrywa muzykę do gier komputerowych, filmów i programów telewizyjnych, ale przede wszystkim prezentuje najwyższy poziom artystyczny przed jak najszerszą publicznością. Jej misją jest wzbogacania życia poprzez doświadczenia orkiestrowe.

Od przeszło siedemdziesięciu lat Royal Philharmonic Orchestra znajduje się w czołówce muzycznego świata w Wielkiej Brytanii, współpracując jednocześnie z najlepszymi dyrygentami i stale jest w czołówce londyńskich orkiestr symfonicznych, zazwyczaj grając około 200 koncertów w każdym sezonie i przy ponad półmilionowej publiczności na całym świecie.

W sierpniu 2020 roku Vasily Petrenko został mianowany na funkcję dyrektora muzycznego Royal Philharmonic Orchestra, a od roku pełnieni swoją funkcję.

Dołączając do RPO, Petrenko zasilił szeregi prowadzących orkiestrę, znakomitych i utytułowanych dyrygentów, wśród których znajdują się Pinchas Zukerman, Alexander Shelley oraz Grzegorz Nowak. Nominacja Petrenki ma być wyrazem determinacji orkiestry w poszerzaniu grona odbiorców.

Gwiazdą koncertu w Cavatina Hall była Anastasiya Petryshak (skrzypce). Pochodząca z Ukrainy skrzypaczka już we wczesnych latach zaczęła występować publicznie jako solistka, uczestnicząc i wygrywając w wielu krajowych i międzynarodowych zawodach. Na początku edukacji muzycznej, Petryshak szkoliła się pod kierunkiem mistrza Salvatore Accardo.

Studiowała także u Zachara Brona, Borisa Belkina, Shlomo Mintza, Pierre’a Amoyala. Od 2017 roku doskonaliła technikę gry na skrzypcach pod kierunkiem prof. Rudolfa Koelmana w Zürcher Hochschule der Künste.

W tym tygodniu w Cavatina Hall odbędą się jeszcze koncerty Nigel Kennedy & Band - „When I am 64” oraz MIUOSH - więcej na temat tych wydarzeń można przeczytać w tym artykule. Bilety można zakupić tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj