bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 10 października 2022
  • wyświetleń: 1691

Znamy laureata tytułu "Aktywny Senior Roku 2022"

Uroczysta gala w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej - 9.10.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Do zaszczytnego grona laureatów plebiscytu Aktywny Senior Roku organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej 9 października dołączył Jacek Balicki. Bielszczanom, nie tylko seniorom, jest znany przede wszystkim jako wiceprezes Automobilklubu Beskidzkiego, organizator Międzynarodowych Beskidzkich Rajdów Pojazdów Zabytkowych i towarzyszących im konkursów, dzięki którym mieszkańcy miasta co roku mają okazję przyglądać się niezliczonym cudom motoryzacji sprzed lat.

Laureat statuetkę Aktywnego Seniora Roku oraz towarzyszącą jej nagrodę pieniężną otrzymał z rąk prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego podczas uroczystej gali w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Plebiscyt Aktywny Senior Roku organizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej odbył się po raz czwarty. Jego celem jest promowanie i wyróżnienie osób starszych, które odznaczają się aktywnością społeczną, przełamują stereotypy dotyczące seniorów i mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych osób.

W skład kapituły konkursu wchodzą wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Karol Markowski, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego Ewa Swatek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Moroń, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej Elżbieta Rosińska oraz laureatka plebiscytu Aktywny Senior Roku 2021 Lilianna Zarębińska. Gremium przewodniczy zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak.

W tym roku do tytułu Aktywny Senior Roku zgłoszono 16 kandydatów. Wśród nich byli: Danuta Wrona, Stanisław Piętka, Teresa Stawarz, Ryszard Gałuszka, Wanda Kasperek, Eugeniusz Osika, Władysława Skotnicka, Jacek Balicki, Marta Nowacka, Bogdan Małek, Urszula Holek, Maria Grzywa, Helena Fiuk, Maria Łaskawiec, Rozalia Kieszek-Dybka i Bronisława Śliwa.

Kandydaci to osoby charakteryzujące się aktywną postawą, zaangażowane w różnorodną działalność społeczną na terenie Bielska-Białej, na rzecz środowiska seniorów, ale także otwarte na współpracę międzypokoleniową - osoby gotowe na nowe wyzwania, nieznające lęku przed przyszłością, śmiało biorące to, co życie daje tu i teraz.

- Szanowni państwo, przed wami laureat tegorocznego plebiscytu Aktywny Senior 2022 pan Jacek Balicki, zapraszam - wezwał na scenę zwycięzcę prezydent. - Serdecznie panu gratuluję - powiedział wręczając dyplom i statuetkę.

- Chciałbym serdecznie podziękować za wyróżnienie, choć wydaje mi się, że nie tylko ja zasługuję na taką nagrodę, ale wszyscy państwo nominowani. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję rodzinie, za sprawą której chce mi się dalej działać. I dziękuję władzom miasta, które są przychylne naszej działalności - mówił laureat.

Jacek Balicki ma 76 lat. Urodził się w Katowicach, ale z wyboru jest bielszczaninem. Od 1988 roku w Bielsku-Białej prowadzi rodzinną pracownię renowacji pojazdów zabytkowych. Jako działacz Polskiego Związku Motorowego organizuje Międzynarodowe Beskidzkie Rajdy Pojazdów Zabytkowych, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta i nie tylko, należą bowiem do najbardziej prestiżowych spotkań tego typu w Polsce. W tym roku odbył się już 43. taki rajd. Laureat prowadzi w mieście muzeum motoryzacji i propaguje wiedzę na temat starych pojazdów, a pasją do motoryzacji zaraża kolejne pokolenia bielszczan.

Na zakończenie uroczystej gali w BCK-u wystąpił Andrzej Rybiński.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.