bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

 • 10 października 2022
 • 17 października 2022
 • wyświetleń: 11820

Nigel Kennedy wystąpił w Cavatina Hall

Nigel Kennedy & Band - 14.10.2022 · fot. Marek Ogrodzki / bielsko.info


Premiera płyty Miuosha i Zespołu Śląsk „Pieśni współczesne” z udziałem twórców albumu - 24.09.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info
Aż trzy koncerty odbyły się w minionym tygodniu w Cavatina Hall. Jedną z gwiazd tygodnia w Cavatinie był Nigel Kennedy.

Nigel Kennedy uznawany jest za jednego z najwybitniejszych żyjących skrzypków. Jego działalność artystyczna, w której łączy światy muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej i popularnej, stawia go w gronie najważniejszych światowych twórców odzwierciedlających obecne trendy wzajemnego przenikania się różnych stylów. Studiował m.in. u Yehudiego Menuhina, współpracował ze Stéphanem Grappellim. Nagrał najlepiej sprzedającą się płytę z muzyką klasyczną, zawierającą Cztery pory roku A. Vivaldiego (2 miliony egzemplarzy). Koncertuje od ponad 40 lat w najbardziej prestiżowych salach o międzynarodowej renomie.

Kennedy jest blisko związany z Polską, gdzie częściowo mieszka i często koncertuje.
W projekcie "When I am 64" przedstawi retrospektywny wachlarz swojej ulubionej muzyki, w tym m.in. własne kompozycje oraz utwory Bacha, Hendrixa i Gershwina. Na scenie będą towarzyszyć mu muzycy w składzie: Sławomir Berny - perkusja, Piotr Kułakowski - kontrabas, Beata Urbanek-Kalinowska - wiolonczela.

W niedzielę, 16 października w sali głównej Cavatiny wystąpił MIUOSH w koncercie "Akustycznie III. Przyjdź do mnie". Więcej o tym koncercie, a także fotogalerię z tego wydarzenia można znaleźć w tym artykule.

Warto dodać, że 24 września w Cavatina Hall odbyła się premiera płyty Miuosha i Zespołu Śląsk „Pieśni współczesne” z udziałem twórców albumu. Słuchacze mieli okazję poczuć magię technologii dźwięku przestrzennego. Materiał został zrealizowany podczas koncertu Miuosha i Zespołu Śląsk w Cavatina Hall w Bielsku-Białej w marcu 2022 roku. Wstęp na premierowy odsłuch płyty mieli tylko i wyłącznie członkowie Cavatina Hall Club. Do grona klubowiczów może dołączyć każdy. Członkowstwo jest darmowe i daje wiele korzyści takich jak:

 • informacja o nadchodzących koncertach

 • niespodzianka na powitanie

 • najlepsze miejsca

 • pierwszeństwo zakupu biletów

 • oferty specjalne i promocje

 • bilety „last minute”

 • koncerty i wydarzenia bonusowe

 • bezpłatna wymiana biletów


Płytę z marcowego koncertu Pieśni Współczesne (Live At Cavatina Hall) można nabyć w sklepach muzycznych. Można jej także posłuchać w aplikacji Spotify.

Koncertu można posłuchać m.in. w aplikacji Spotify
fot. screenshot z aplikacji Spotify


We wtorek, 11 października odbył się koncert Royal Philharmonic Orchestra & Anastasiya Petryshak, Vasily Petrenko. To najbardziej wszechstronny zespół na świecie pod batutą jednego z najbardziej wziętych dyrygentów ostatnich lat - Royal Philharmonic Orchestra - wystąpi w Cavatina Hall już w październiku 2022 r. Ten koncert to obowiązkowy punkt w tegorocznym repertuarze Sali koncertowej Cavatina Hall. Fotorelację z tego koncertu można obejrzeć w tym artykule.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj