bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 23 września 2022
  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 1455

Za nami piknik ekologiczny na Błoniach

Piknik ekologiczny na Błoniach - 24.09.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Ponad 300 osób wzięło udział w edukacyjnym pikniku ekologicznym pn. Swoje środowisko znamy i BBardzo kochamy, który odbył się 24 września na terenach rekreacyjnych bielskich Błoni.

Pod namiotami na kolorowych stołach warsztatowych można było np. własnoręcznie zasadzić roślinkę antysmogową i w ekologicznej doniczce zabrać ze sobą do domu, albo, korzystając z domowych składników kuchennych: wody, sody i kwasku cytrynowego - wyczarować magiczne kostki odkażające WC i stosowane do wybielania tkanin. Lepiono też kule nasienne z ziemi, gliny i nasion, które zasilają glebę różnymi pożytecznymi roślinami i ziołami.

- Domowy ogródek czy lokalny teren zielony w mieście też zapewne zyska w najbliższym czasie dzięki tym kulom - mówiła Katarzyna Kordas z Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Należy też wspomnieć o pokoju zagadek, czyli namiocie, w którym dzieci i ich rodzice, odnajdując ukryte zagadki, sprawdzali swoją ekologiczną wiedzę, a następnie z błyskiem w oku chowali zagadki dla kolejnych uczestników zabawy. - Na wszystkich czekały nagrody i upominki za wysiłek i wspólną zabawę - dodaje Katarzyna Kordas.

Piknik ekologiczny wzbogaciły ciekawe warsztaty recyklingowe poprowadzone przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego oraz bielski Zakład Gospodarki Odpadami. To było wydarzenie dla całych rodzin. W atmosferze dobrej zabawy popularyzowana była wiedza dotycząca rodzimych gatunków chronionych, dziejów ziemi i zmian klimatycznych oraz obiegu wody w przyrodzie. Na wystawie plakatowej pod kasztanami można było zapoznać się ze zdjęciami siedmiu ścieżek edukacyjnych na terenie Bielska-Białej. Przygotowano także ekologiczny poczęstunek.

Bezpłatny piknik zorganizowany został przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej w ramach projektu Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała - etap II, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zapraszamy na strony http://www.ekosynteza.bielsko-biala.pl oraz http://www.miastodobrejenergii.pl

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.