bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 17 września 2022
  • 20 września 2022
  • wyświetleń: 1117

Sukces strażaków OSP Komorowice Śląskie na zawodach pożarniczych

Strażacy z OSP Komorowice Śląskie podczas zawodów w Lachowicach - 10-11.09.2022 · fot. Facebook / OSP Komorowice Śląskie; Mateusz wilczek Fotografia
Druhowie z OSP Komorowice Śląskie wygrali VI Podbabiogórskie Zawody Ratownicze w Lachowicach. Zawody ratowniczo-gaśnicze odbywały się od 9 do 10 września pod patronatem honorowym Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Blisko 40 zespołów rywalizowało w nocnych oraz dziennych zadaniach, które miały sprawdzić ich wiedzę oraz sprawność fizyczną. Pożar wewnętrzny, wypadek samochodu elektrycznego oraz pożar fotowoltaiki to niektóre z zadań z którymi było im się dane zmierzyć.

- Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy niewielka różnica w czołówce punktacji. Czapki z głów dla Prezesa Mariusza Hutniczaka i całej OSP Lachowice za poziom organizacji i profesjonalne przygotowanie bardzo trudnych scenariuszy zadań. Oprócz wygranej mistrzostw nagrodę indywidualna dla najlepszego ratownika medycznego mistrzostw zdobył nasz strażak Janek Wiatr - poinformowali strażacy z OSP Komorowice Śląskie.

OSP Komorowice Śląskie w Lachowicach wystąpiła w kadzie: kierowca rat. Łukasz Bogacz dowódca rat. Mariusz Majdak rat. Piotr Heller rat. Szymon Szerszeń rat. Patryk Kasperek rat. med. Jan Wiatr

- Zwycięstwo to nie tylko puchar, ale również bardzo ciekawe i cenne nagrody. Są nimi m.in. automatyczny defibrylator AED, który z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Gratulujemy pozostałym drużynom zajęcia bardzo wysokich lokat. Dziękujemy wszystkim kibicom, strażakom oraz zarządowi za wsparcie. Kolejny raz udowodniliśmy ze poziom naszej jednostki jest na najwyższym poziomie, a nowo otrzymamy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA jest w bardzo dobrych rękach - podsumowują druhowie z Komorowic Śląskich którzy swoje zwycięstwo zadedykowali swojemu prezesowi, Dariuszowi Wątrobie.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.