bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 7 września 2022
  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 1556

Za nami wielkie święto spółdzielni "Strzecha"

Za nami wielkie święto spółdzielni "Strzecha" - 10.09.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB
10 września na Skwerze Marzeń przy ul. Stawowej 29 na osiedlu Wojska Polskiego odbył się jubileuszowy festyn Spółdzielni Mieszkaniowej Strzecha, która m.in. w ten sposób świętuje swoje 120-lecie.

Pomimo nieciekawych zapowiedzi meteorologów, nie tylko pogoda, ale i ludzie dopisali. Wśród licznie zgormadzonych gości na Skwerze Marzeń gości byli przedstawiciele bielskiego samorządu: prezydent Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak i radny Krzysztof Jazowy.

W okolicznościowym przemówieniu prezydent podkreślił rolę, jaką przez 120 lat spółdzielnia odgrywała w mieście i całym regionie. Zauważył, że wspólnie ze spółdzielnią samorząd może łatwiej odpowiadać na potrzeby spółdzielców, którzy są równocześnie mieszkańcami miasta.
Prezes zarządu SM Strzecha Jacek Żołubak przypomniał, że cała historia spółdzielni jest związana z biało-czerwonymi, narodowymi barwami, a jej dzieje, jak i dzień dzisiejszy, to wynik pracy wielu zaangażowanych i oddanych ludzi.

Piknik był kolejnym elementem obchodów jubileuszu Strzechy. Na Skwerze Marzeń wspominano historię (wykład historyka Jacka Kachla i oprowadzanie po okolicznościowej wystawie, konkurs wiedzy o spółdzielni), ale był też czas na wesołą zabawę. Piknik wypełniony był atrakcjami dla całych rodzin, w jego programie znalazły się występy dziecięcego chórku Pinokio, warsztaty, pieczenie chleba, pokaz sztuk walki, nauka pierwszej pomocy, dmuchańce i fotobudka.

Zwieńczeniem pikniku był koncert grupy Psio Crew.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.