Reklama

Foto

  • 5 września 2022
  • 11 września 2022
  • wyświetleń: 10522

Bielsko-Biała w hitowym serialu TVP. Za nami emisja odcinka

Bielsko-Biała w serialu "Wojenne dziewczyny" · fot. TVP


Plan zdjęciowy "Wojennych dziewczyn" - 06.07.2021 · fot. bielsko.info


Bielsko-Biała w 51. odcinku serialu "Wojenne dziewczyny" · fot. TVP
W niedzielę, 4 września w TVP1 mogliśmy obejrzeć odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" do którego ujęcia były nagrywane w Bielsku-Białej. Był to pierwszy odcinek 5. sezonu hitowego serialu TVP.

Przypomnijmy, zdjęcia do serialu "Wojenne dziewczyny" powstawały w Bielsku-Białej w lipcu ubiegłego roku. Ekipa filmowa gościła między innymi na ulicach 11 Listopada, Schodowej czy też Teodora Sixta, o czym pisaliśmy tutaj.

Sceny kręcone w Bielsku-Białej mogliśmy już oglądać w finałowym odcinku 4. sezonu, który został wyemitowany w TVP1 5 grudnia zeszłego roku. W 51. odcinku serialu zobaczyliśmy m.in. sceny nagrane na ulicach Orkana oraz Nad Niprem. W jednej z nich epizodyczną rolę niemieckiego żołnierza zagrał bielski aktor Sławomir Miska.

Serial obyczajowy "Wojenne dziewczyny" w reżyserii Michała Rogalskiego jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Bohaterki - Irena Irka Szczęsna, Marysia Joachim i Ewa Fronczak - są bardzo różne, jednak wiele je łączy: biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu.Wojenne dziewczyny to bardzo popularny serial emitowany na antenie TVP 1 od marca 2017 r. Jego pierwsze trzy odcinki obejrzało 3,01 mln widzów. Serial jest też dostępny na platformie Netflix. Do tej pory powstały trzy sezony. Bielsko-Biała jest planem filmowym czwartego.

Pierwszy odcinek 5. serii serialu "Wojenne Dziewczyny" można obejrzeć tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.