Reklama

Foto

  • 4 września 2022
  • wyświetleń: 3201

56 nowych nauczycieli mianowanych. Ślubowanie w Ratuszu

Uroczystość ślubowania nauczycieli mianowanych w Ratuszu - 2.09.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB
W sali sesyjnej Ratusza w Bielsku-Białej 56 nauczycieli złożyło ślubowanie i odebrało akty mianowania z rąk zastępcy prezydenta Piotra Kuci i dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Tomasza Kowalika.

2 września 56 nowo mianowanych nauczycieli odebrało akty mianowania. Zanim je odebrali, złożyli uroczyste ślubowanie słowami: Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju, osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Zastępca prezydenta Piotr Kucia zwracając się do nauczycieli zwracał uwagę, że praca nauczyciela to niełatwa misja, życzył nowo mianowanym jak najlepszych wyników w kształceniu młodzieży i zachęcał do zdobywania kolejnych szczebli awansu zawodowego. Dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Tomasz Kowalik podkreślał rolę nauczycieli w kształtowaniu młodych ludzi - ze szczególnym uwzględnieniem pierwszych nauczycieli jakimi są rodzice.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.