bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1818

Kolejna sygnalizacja All Red w Bielsku-Białej. Uspokoi ruch?

Kolejna sygnalizacja All Red w Bielsku-Białej. Uspokoi ruch? · fot. MZD Bielsko-Biała
W Bielsku-Białej powstała kolejna sygnalizacja świetlna w trybie All Red. Według zapewnień MZD, uspokoi ruch na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Tadeusz Regera i Wypoczynkowej.

- Już za kilka dni zostanie uruchomiona w trybie kolorowym nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Jana Sobieskiego, Tadeusz Regera i Wypoczynkowej. To kolejne w Bielsku-Białej światła, które będą działały w trybie All Red. Konfiguracja terenu, a przez to brak możliwości zapewnienia dobrej widoczności nie ułatwiają życia korzystającym z dróg w tym miejscu. Stąd potrzeba niejako wymuszenia na kierowcach zachowania bezpiecznej prędkości podczas zbliżania się do skrzyżowania - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Drogowcy z MZD podjęli decyzję, że zadanie to najlepiej spełni zastosowanie sygnalizacji świetlnej typu All Red. Jej działanie polega na tym, że gdy na skrzyżowaniu nie ma ruchu, światła świecą się na czerwono. Dopiero, gdy pojazd zbliża się do sygnalizatora, zachowując dozwoloną prędkość, światło zmienia się na zielone, nie powodując konieczności zmniejszenia prędkości.

- Sygnalizacja w trybie All Red w tym przypadku „nagradza” kierowców jadących zgodnie z przepisami, a zmusza do „zdjęcia nogi z gazu” jadących za szybko. Warto podkreślić, że dopuszczalna prędkość pojazdów w rejonie tego skrzyżowania wynosi 40 km/h. Analogicznie do sytuacji po stronie kierowców, rzecz dotyczy także pieszych. Ich również przed wejściem na przejście wstrzymuje ciągłe światło czerwone zmieniające się dopiero po użyciu przycisku potwierdzającego chęć przekroczenia jezdni - tłumaczy MZD.

Aby "przyzwyczaić" kierowców do wprowadzanych zmian jeszcze przez kilka najbliższych dni nowa sygnalizacja będzie działała w trybie żółtego pulsującego światła. MZD planuje włączyć sygnalizację w docelowy tryb już w poniedziałek, 5 września.

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.