bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 27 sierpnia 2022
  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1530

Bociany zaczynają odlatywać do ciepłych krajów

Bociany zaczynają odlatywać do ciepłych krajów · fot. Facebook / Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik"
Bociany już zaczynają swoją wędrówkę w cieplejsze strony świata - informuje bielski Mysikrólik. Ośrodek pomocy dzikim zwierzętom już teraz pomaga tym ptakom, które na swojej drodze mogą napotkać wiele niebezpieczeństw.

- Jeden nasz pacjent doleciał do nas aż ze Szwecji. Niestety nie wszystkim uda się dotrzeć do celu, po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw. Młode, niedoświadczone bociany często ulegają wypadkom z liniami energetycznymi i w niektórych przypadkach kończy się to śmiercią. A w krajach Bliskiego Wschodu czyhają na nich polujący kłusownicy - wyjaśnia ośrodek rehabilitacji Mysikrólik - na pomoc dzikim zwierzętom.

Jak dodaje Mysikrólik, coraz częściej ornitolodzy obserwują pojedyncze osobniki zimujące w Polsce. - Zimy są coraz cieplejsze, dlatego jest to bezpieczniejszy sposób na przetrwanie. W ostatnim czasie trafiło do nas kilka poszkodowanych młodych bocianów. Nie wszystkie udało się uratować. Tym, które wypuścimy na wolność życzymy szczęśliwej podróży - podsumowuje ośrodek.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.