bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 22 sierpnia 2022
  • 23 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3992

Skutki poniedziałkowej ulewy: uszkodzony dach i powalone drzewa

Interwencja straży pożarnej przy ul. Łabędziej w Kaniowie - 22.08.2022 · fot. OSP Kaniów
W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły w poniedziałek, 22 sierpnia w Bielsku-Białej i powiecie bielskim, bielska Komenda Miejska PSP odnotowała 20 interwencji. Większość z nich miała miejsce na terenie Bielska-Białej.

- Strażacy usuwali powalone konary drzew przy ulicy Kamienickiej, placu Ratuszowym, Piastowskiej oraz Dębowej. Ponadto udrażniano przepusty drogowe oraz wypompowywano wodę z zalanych piwnic - informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP W Bielsku-Białej.

W Kaniowie w jednym z budynków jednorodzinnych przeciekał dach i doszło do zalania pomieszczeń mieszkalnych. Strażacy zabezpieczyli poszycie dachowe przy pomocy plandeki.

W sumie na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego w działaniach brały udział 23 zastępy PSP i OSP.

Ulewy dają się we znaki mieszkańcom naszego regionu od kilku dni. W minioną niedzielę, 21 sierpnia strażacy na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego interweniowali w sumie 9 razy - m.in. w gminach Czechowice-Dziedzice i Jasienica oraz w Jaworzu.

Cztery interwencje dotyczyły udrażniania zatkanych przepustów drogowych, dwie - usuwania konarów drzew, trzy razy strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic. W niedzielne działania zaangażowanych było 10 zastępów PSP i OSP.

Na dzisiaj (wtorek, 23 sierpnia) synoptycy IMGW także przewidują burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu. W związku z prognozami wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Więcej o tym piszemy w tym artykule.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.