bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 21 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2157

42 tys. nowych roślin w Parku Włókniarzy. Rozpoczęto sadzenie

42 tys. nowych roślin w Parku Włókniarzy. Rozpoczęto sadzenie - 19.08.2022 · fot. Facebook / Dariusz Gajny
Do Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej przyjechały pierwsze z 42 tysiące roślin przeznaczonych do posadzenia - poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Gajny, ogrodnik miejski. Jak dodał, "obsadzane są rabaty, tworząc tym samym warstwę runa, którego wcześniej w parku nie było".

- Na etapie projektu poprosiłem o uwzględnienie remontu starych schodów z piaskowca, które kiedyś prowadziły do pawilonu lodowego. Podczas prac okazało się, że z lewej strony też zachowały się stworzone z płyt piaskowca donice - oczywiście zostały odtworzone. Uważam, że efekt po remoncie jest niesamowity i podkreśla historię miejsca a same schody jeszcze długo będą służyć - podkreślił Dariusz Gajny, ogrodnik miejski.

Gajny poinformował także, że podczas przeprowadzania inwestycji "na bieżąco zwilżane są korzenie drzew, które podczas prac musiały zostać chwilowo odsłonięte, a drzewa ogólnie są podlewane".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.